Po raz pierwszy publikujemy dla bydgoskich rowerzystów mapę wszystkich dróg rowerowych w mieście. Mapa pomoże zaplanować weekendową wycieczkę, znaleźć optymalną trasę przejazdu
przez miasto czy też odkryć w nim nowe miejsca, do których można dotrzeć jednośladem. Wszyscy rowerzyści poruszający się po Bydgoszczy mogą już skorzystać z bezpłatnej mapy prezentującej wszystkie trasy dostępne dla jednośladów. To praktyczny przewodnik po miejskiej infrastrukturze przeznaczonej dla rowerzystów.

Mapę przygotowaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta i bydgoskimi rowerzystami. Dostępna jest bezpłatnie, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Mapa zawiera szczegółowy plan Bydgoszczy, uwzględniający istniejące drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy rowerowe. Zaznaczyliśmy również ważniejsze przejazdy rowerowe, lokalizacje samoobsługowych stacji naprawy rowerów oraz Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Na rewersie umieściliśmy natomiast poradnik dla rowerzysty. Opisane zostały w nim różnice pomiędzy kontrapasem a pasem rowerowy, cechy śluz rowerowych a także przydatne informacje dotyczące aplikacji Aktywne Miasta.

Mapa rowerowa Bydgoszczy w wersji papierowej jest dostępna w siedzibie ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174a, w Bydgoskim Centrum Informacji na Stefana Batorego 2 oraz w Biurze Promocji i Współpracy z Zagranicą. Można ją pobrać również w wersji elektronicznej (format jpg lub pdf) – linki zostały umieszczone poniżej.

Mapa-rowerowa-Bydgoszczy-2024