Zdjęcia i historie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy

Czytaj więcej...
W ramach historycznych inwestycji komunikacyjnych do poczytania na weekend opowieść Pana Stanisława Sitarka o budowie linii tramwajowej na Bydgoszcz Wschód. Wzbogacona niezwykłymi zdjęciami. Na nich Wielkie Bartodzieje i "trójka", skrzyżowanie ulic Fordońskiej i Gajowej, a dokładnie pętla tramwajowa oraz wiele, wiele innych.

Czytaj więcej...
Dzisiaj inaczej niż do tej pory. Publikujemy w cyklu wspomnień, same fotografie, które pokazują, jak na przestrzeni lat zmieniały się konstrukcje bydgoskich tramwajów. Uwiecznione w kadrze przez Pana Stanisława Sitarka obrazy przybliżają także kolizję "trójki" i budowę pętli tramwajowej przy ulicy Wyścigowej.

Czytaj więcej...
Bardzo chętnie korzystamy i publikujemy wspomnienia, historie spisane i utrwalone na zdjęciach przez Pana Stanisława Sitarka. Człowieka wielkiej pasji komunikacyjnej. Śledzącego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość komunikacji miejskiej w naszym mieście. Do tego, chętnie dzielącego się swoim zamiłowaniem z innymi. Już wcześniej skorzystaliśmy ze zbiorów Pana Stanisława tworząc galerię zdjęć, czy opisując historię zabytkowego tramwaju, który najpierw był domkiem letniskowym w Babilonie, a później kurnikiem leśniczego. Publikowaliśmy także wspomnienie z budowy linii tramwajowej do dworca PKP. Dzisiaj publikujemy wspomnienie 70 - lecia komunikacji w Bydgoszczy i opowieści już wówczas ponad 80- letnich pracowników bydgoskiej komunikacji.

Załączniki:
Pobierz plik (Wspomnienia pracowników.pdf)Wspomnienia pracowników.pdf[ ]143 kB

Czytaj więcej...
To niewiarygodne, ale tramwaj, którym jeździcie dzisiaj po Bydgoszczy w okresie wakacji letnich został wybudowany w 1896 roku! Po wojnie w latach 50 najpierw został domkiem kempingowym, a później kurnikiem u leśniczego. Dzisiaj po odbudowie wygląda, jak po wyjeździe z fabryki 123 lata temu. Historię bydgoskiego "Persila" o numerze bocznym 14 opisał, znany miłośnik komunikacji miejskiej Pan Stanisław Sitarek. Z całością możecie się zapoznać otwierając załącznik PDF. Miłej lektury.

Załączniki:
Pobierz plik (Herbrand z 1935 rok.pdf)Herbrand z 1935 rok.pdf[ ]994 kB

Strona 1 z 3