Akcja zima
Działania ZDMiKP w okresie trwania „Akcji Zima 2019/2020 prowadzone są w oparciu o „Plan Zimowego Utrzymania Ulic." Kierującym wszystkimi działaniami w sezonie zimowym jest Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Jak każdego roku od 01. listopada do 31. marca w ZDMiKP trwa bardzo gorący okres zimowego utrzymania. Oznacza to nic innego jak 24-godzinne dyżury. Dokładne śledzenie prognoz pogody. Utrzymywanie w ciągłej gotowości pługopiaskarek oraz około 200 osób, które ręcznie odśnieżają chodniki, schody i przystanki komunikacji miejskiej wraz z dojściami do nich. Chodniki posypywane są zawsze piaskiem i tak od wielu już lat, nigdy nie solą.
Do dyspozycji w ramach pierwszego uderzenia mamy kilkanaście pługopiaskarek. Liczba ulega zwiększeniu adekwatnie do potrzeb. Podobnie w przypadku utrzymania ręcznego. Po pierwszych opadach na bydgoskie chodniki, schody i przystanki komunikacji miejskiej oraz dojścia do nich rusza około 200 osób. Jak w poprzednich latach, utrzymaniem jezdni zajmują się dwie wyspecjalizowane firmy wyłonione w ramach przetargu, które zabezpieczają ludzi, sprzęt oraz sól drogową.

Nasi pracownicy, którzy pełnią dyżury przy ulicy Redłowskiej odbierają telefony pod pod dwoma numerami: 582 27 14 oraz 582 27 15.

Śledź pracę pługów i solarek w czasie rzeczywistym