16 marzecMija 45 lat od wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981, które zmieniły historię Polski i Europy. Bydgoszcz nie zapomniała o bohaterach tamtych dni.

- Ruch „Solidarności” odmienił losy nie tylko Polski, ale i Europy. Jestem wdzięczny bohaterom tamtych czasów, którzy przez wiele lat cierpieli za to, abyśmy my mogli żyć w wolnym kraju. Chcemy, by każdy Polak wiedział, czym był Bydgoski Marzec 1981 i znał jego historyczne znaczenie – mówił Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Świętowanie 45. Rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca’81 już trwa. Od poniedziałku (16.03) po naszym mieście kursuje tramwaj, który ma przypominać o wydarzeniach z 1981 roku. Symbolicznie będzie jeździł ulicą Dworcową, gdzie 16 marca 81 r. rozpoczął się Strajk Chłopski.