wakacje-3Tańsze bilety okresowe przysługują już uczniom oraz maluchom z terenu Bydgoszczy oraz kilku gmin tworzących Metropolię Bydgoszcz.
Rada Miasta podjęła właśnie decyzję, aby z atrakcyjnych taryf korzystali również młodzi pasażerowie z Gminy Pruszcz.
Ulgi dla uczniów będą obowiązywały od 1 września 2024 roku.

Dzieci w wieku od 4 do 7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą korzystać z biletów „malucha" i „uczniowskich" – w atrakcyjnych cenach (10 zł -miesięczne bądź 100 zł -roczne).
W ostatnich latach program doczekał się znacznej rozbudowy o uczniów i dzieci z gmin ościennych, współpracujących z miastem w ramach Metropolii Bydgoszcz.

Z ulg korzystają już dzieci i młodzież Gmin: Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Solec Kujawski, Sicienko, Koronowo, Nakło nad Notecią oraz Mrocza.
Do tego grona dołączy teraz Gmina Pruszcz.

Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła zgodę na podpisanie porozumienia zapewniającego dostęp uczniom gminy, do atrakcyjnych taryf w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Koszty udzielonych ulg dla swoich mieszkańców poniesie gmina.

wiede-7Ulgi będą obowiązywały od 1 września.
Uprawnieni uczniowie przy kontroli okazują: kartę BKM z zakodowanym biletem, ważną legitymację szkolną i ważną Metropolitalną Kartę Uczniowską.

Przypominamy, że Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w punktach ZDMIKP.
Metropolitalne Karty Uczniowskie są wydawane natomiast przez gminy.

Bilet uczniowski przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego bądź umowy - zawartych z właściwą gminą.

Potwierdź adres zamieszkania
Zgodnie z ochroną danych osobowych, w legitymacjach szkolnych, nie ma wpisywanego już adresu zamieszkania ucznia.
W związku z tym, że ulgi za przejazd obowiązują tylko dzieci i młodzież zamieszkałą na terenie Bydgoszczy oraz zamieszkałe na terenie gmin, które podpisały porozumienie lub umowy z miastem, należy pamiętać o potwierdzeniu adresu zamieszkania użytkownika biletu miesięcznego.

Każdy uczeń takie zaświadczenie o miejscu zamieszkania może otrzymać w sekretariacie szkoły, a uczniowie podbydgoskich gmin (kartę metropolitarną) mogą uzyskać w swoim Urzędzie Gminy.
Metropolitalne Karty Malucha i Metropolitalne Karty Uczniowskie wydawane są przez Gminy (właściwie do miejsca zamieszkania dzieci/uczniów), są one dokumentami potwierdzającymi uprawnienie i muszą być okazywane w czasie kontroli biletowej.