autobuss-1Tańsze bilety okresowe przysługują już uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat z terenu Bydgoszczy i kilku gmin tworzących Metropolię Bydgoszcz.

Od 1 lutego z korzystnych rozwiązań skorzystają też najmłodsi pasażerowie z terenu gminy Nakło nad Notecią.

Dzieci w wieku od 4 roku życia do 30 września roku, w którym kończą 7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 30 września roku, w którym kończą 20 lat zamieszkali na terenie Bydgoszczy oraz gmin: Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Sicienko, Mrocza, Koronowo i Solec Kujawski mogą korzystać z biletów „malucha" i „uczniowskich" – w atrakcyjnych cenach (miesięczne -10 zł bądź 100 zł - roczne).

naklooo-jpgOd 1 lutego do grona uprawnionych dołączą też dzieci i młodzież zamieszkała w gminie Nakło nad Notecią.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i burmistrz Nakła Sławomir Napierała zawarli porozumienie zapewniające dostęp do atrakcyjnych taryf w bydgoskiej komunikacji miejskiej.
Koszty udzielonych ulg dla swoich mieszkańców poniesie gmina.

Przypominamy, że Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w punktach ZDMIKP.
Metropolitalne Karty Uczniowskie oraz Malucha są wydawane natomiast przez gminy.

Gmina Nakło udostępni wnioski pozwalające na wyrobienie kart w Zespole Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią na ul. Krzywoustego 7a.
Ulgi dla pasażerów z Nakła będą już dostępne od 1 lutego 2024 roku.

Bilet uczniowski i malucha przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego bądź umowy zawartej z właściwą gminą.
Uprawnieni uczniowie przy kontroli okazują: kartę BKM z zakodowanym biletem, ważną legitymację szkolną i ważną Metropolitalną Kartę Uczniowską.

Uprawnione dzieci „maluchy" przy kontroli biletowej okazują kartę BKM z zakodowanym biletem i ważną Metropolitalną Kartę Malucha.

Dzięki rozwojowi metropolitalnej taryfy, która finansowana jest z budżetu współpracujących z Bydgoszczą gmin istotnie wzmacniamy atrakcyjność transportu publicznego.
Pomaga to ograniczyć ruchu pojazdów indywidualnych w centrum Bydgoszczy.