torowisko-1Po wykonaniu wszystkich robót przygotowawczych, Wykonawca wprowadza zmiany w istniejącej organizacji ruchu na torowisku ul. Fordońskiej od ul. Fabrycznej do ul. Bałtyckiej.
Dzięki zmianom będzie można rozpocząć budowę nowego torowiska po stronie południowej .

W piątek 23 września Wykonawca planuje rozpocząć montaż rozjazdów nakładkowych w torowisku ul. Fordońskiej od strony mostu Kazimierza Wielkiego.
Prace pozwolą zachować ciągłość ruchu tramwajowego, pomimo prowadzonych robót przy budowie nowych mostów i dróg dojazdowych.

torowisko-2Od piątku 23 września (godz. 19.00) do niedzieli 25 września (godzin nocnych) nastąpią zmiany w kursowaniu tramwajów:
– ruch tramwajów na odcinku ul. Fordońskiej od Wyścigowej do Bałtyckiej będzie wstrzymany.
- tramwaje z Fordonu będą kursować do pętli Wyścigowa, a od strony centrum tylko do pętli Bałtycka.

Pomiędzy ul. Wyścigową - pętlą Bałtycka - a rondem Fordońskim uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza:

Od strony Centrum do pętli Bałtycka będą w weekend kursowały tramwaje nr 5 i 10 a linia nr 3 będzie kursowała z Wilczaka do zajezdni tramwajowej.
Linia nr 7 na odcinku Zajezdnia Tramwajowa - Wyścigowa zostanie zawieszona. Na odcinku Wyścigowa - Fordon linie (w tym nr 7) kursować będą bez zmian.
Linia za T3 w relacji rondo Fordońskie – Wyścigowa obsługiwana będzie przez autobusy przegubowe.

torowisko-3Podróż za jeden bilet
Bilety z tramwaju będą obowiązywały na zastępczej linii autobusowej oraz dalej na linii tramwajowej. Bilety z linii nr 3, 5, 7 i 10 będą honorowane w autobusowej linii zastępczych za T3 i odwrotnie, a przy kontynuowaniu podróży również po przesiadce z autobusowej komunikacji zastępczej do tramwajów linii nr 3, 5. 7 i 10.
Pasażer jadąc więc do i z Fordonu nie musi kasować ponownie biletu w autobusie zastępczym oraz w tramwaju linii nr 3, 5, 7 i 10.
Bilet kasowany jest TYLKO raz.

torowisko-4Od poniedziałku 26 września tramwaje na tym odcinku będą już poruszały się według dotychczasowej trasy, wahadłowo po jednym torze (pomiędzy ul. Szajnochy i Bałtycką) przy wykorzystaniu wcześniej zamontowanych rozjazdów nakładkowych.