grunwaldzka-7777Przekazaliśmy wykonawcy plac budowy pod nową drogę rowerową w Myślęcinku wzdłuż ulicy Jeździeckiej.
Nowa infrastruktura ułatwi też bezpieczne poruszanie się pieszym i osobom korzystającym z komunikacji publicznej.

Rowerowa inwestycja realizowana będzie w północnej części miasta, przy granicy z miejscowościami Niemcz i Osielsko.

Łączna długość projektowanego ciągu pieszo-rowerowego wynosi około 2,3 km, jej szerokość to 3 m.
Inwestycję zleciliśmy w trybie zaprojektuj i wybuduj.
Wykonawca wcześniej opracował dokumentację i uzyskał pozwolenia.
Teraz przystąpuje do prac budowlanych.

Inwestycja obejmuje budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od ul. Podkowa do ul. Gdańskiej, z nawiązaniem do istniejącego fragmentu pomiędzy ulicą Bydgoską a ul. Słowackiego w Niemczu. Zależy nam, by nowa infrastruktura pozwalała na bezpieczne poruszanie się nie tylko rowerzystom, ale również pieszym.

Ciąg pieszo-rowerowy będzie skomunikowany z istniejącą infrastrukturą dla niechronionych uczestników ruchu, w tym z przystankami komunikacji publicznej.
Wytyczone zostaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Wszystkie rozwiązania skonsultowaliśmy na etapie prac nad koncepcją z mieszkańcami.

Nowa infrastruktura powstanie na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Miastem Bydgoszcz i Gminą Osielsko.
Zakłada ono sfinansowanie zadania po połowie.
Wartość inwestycji to prawie 5 mln zł.

Nowa infrastruktura ułatwi bezpieczne poruszanie się pomiędzy różnymi częściami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oraz dojazd do pobliskich miejscowości na terenie gminy. To jeden z elementów tworzenie spójnej i wygodnej sieci rowerowej na terenie Metropolii Bydgoszcz.

W ostatnich latach wzdłuż ul. Jeździeckiej powstał odcinek drogi rowerowej pomiędzy nowym rondem na połączeniu z ulicą Słowackiego i skrzyżowaniem z ul. Hipiczną. Na odcinku od Hipicznej w kierunku Rynkowa zainstalowane zostały progi zwalniające. Na połączeniu z ulicą Słowackiego powstało natomiast rondo. Gmina i powiat realizowały natomiast zadania związane z budową ciągu rowerowego w kierunku Nekli i Kotomierza. W poprzednich latach w porozumieniu z sąsiednimi gminami i powiatem realizowane były inwestycje związane z budową tras rowerowych w kierunku Koronowa oraz Ostromecka.

Warto wiedzieć
W tym roku w budżecie miasta na rowerowe inwestycje zabezpieczonych zostało około 30 mln zł. Rowerzyści mogą już korzystać z przebudowanych ścieżek na wielu odcinkach ul. Fordońskiej oraz nowej ulicy Zalew. Oddany został właśnie odcinek ścieżki na wiadukcie WOŚP w ciągu ul. Wojska Polskiego pomiędzy Wyżynami i Wzgórzem Wolności.

Zaawansowane prace prowadzone są przy rozbudowie ul. Smukalskiej oraz ul. Promenada w Starym Fordonie.
Wkrótce rozpoczną się też prac przy ścieżkach na bulwarach nad Brdą i Kanałem Bydgoskim.