klasyki-1Dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na ulicach miasta, w sobotę 23 kwietnia zobaczymy kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów.

Bydgoski Rajd Klasyków to świetna okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć oraz poznania ciekawostek związanych z motoryzacją.

Klasyki to pojazdy, które wyprodukowano przed 1989 rokiem.
Na starcie rajdu, który zlokalizowano na parkingu Torbydu, od godz. 9.00 ruszać będą pierwsze ekipy.
Uczestnicy będą poruszać się po mieście wytyczoną na mapie trasą, aż do mety. Ich celem będzie wykonywanie zadań związanych z historią Bydgoszczy i motoryzacji.

klasyki-2Na imprezie pojawią się m.in. takie pojazdy jak: Ford Deluxe z 1940 czy Ford Mustang z 1965. Zaprezentują się auta z lat 70. i 80. Nie zabraknie polskich akcentów - Poloneza, Żuka oraz Jelcza S442. Ten ostatni, jako jeden z nielicznych egzemplarzy jest przystosowany do rajdów terenowych.

Przejazd klasyków będzie doskonałą okazją do uchwycenia w kadrach zabytków, z wiosenną Bydgoszczą w tle. 

Organizator zapowiada, że w sobotę na bydgoskich ulicach pojawi się kilkadziesiąt zabytkowych aut i motocykli. Mieszkańcy, którzy chcą zobaczyć wyjątkowe pojazdy, będą mogli je wypatrywać szczególnie w godz. 12 -14.

Między godz. 13, a 15 uczestnicy Bydgoskiego Rajdu Klasyków przejadą przez Stary Rynek i zaparkują przy Młynach Rothera.
Zwieńczeniem motoryzacyjnego święta będzie Bal Komandorski.
Organizatorem jest Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki. Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy.