aplikacjaPrzypominamy, że od 1 kwietnia w porozumieniu z gminami Osielsko i Dobrcz wzmocnione zostaną linie autobusowe 93, 94, 95.
Gmina Osielsko przygotowuje się natomiast do budowy nowoczesnego punktu przesiadkowego dla podmiejskich autobusów.

Od kwietnia zwiększona zostanie liczba kursów w dni powszednie na linii nr 93, 94, 95.
Dodatkowo dla linii nr 98 zwiększona zostanie liczba kursów do Bożenkowa.
Uruchomiony zostanie też dodatkowy przystanek pn. Żołędowo/Klonowa.
Wszystkie autobusy linii nr 94 będą kursować przez Maksymilianowo.
W związku z tymi zmianami, dotacja gminy Osielsko w roku 2022 na pokrycie kosztów komunikacji międzygminnej wzrośnie o ok. 450 tys zł, a gminy Dobrcz o ok. 15 tys zł. 

Wygodne przesiadki na autobus
Gmina Osielsko przygotowuje się również do budowy punktu przesiadkowego przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Jeziorańskiej. Ma on integrować komunikację podmiejską z transportem indywidualnym. Planowane są między innymi nowe przystanki autobusowe, parkingi dla rowerów i samochodów. Gmina uwzględni na etapie projektowania możliwość jego zintegrowania z system P+R, który powstaje w Bydgoszczy. Do 6 kwietnia trwają konsultacje społeczne. Więcej szczegółów znajduje się na stronie Urzędu Gminy.

W Bydgoszczy budowa parkingów P+R zakończy się natomiast latem.
Obiekty zlokalizowane w Myślęcinku, Nowym Fordonie oraz przy węźle zachodnim i rondzie Kujawskim mają zachęcać m.in. mieszkańców gmin Metropolii Bydgoszcz do podróżowania do centrum miasta z wykorzystaniem komunikacji publicznej.
Więcej informacji o nowych rozwiązaniach i taryfach znajduje się TUTAJ.

przyleki-2Duże zainteresowanie podmiejskimi liniami
Przypominamy, że już sześć gmin ościennych (obok Białych Błot, Osielska, Dobrcza, Nowej Wsi Wielkiej, Dąbrowa Chełmińska), zawarło z Miastem Bydgoszcz porozumienie o wspólnej organizacji transportu publicznego. Siatka podmiejskich połączeń, z roku na rok się rozwija i cieszy coraz większym zainteresowaniem mieszkańców regionu.

Pierwsza linia podmiejska formalnie została uruchomiona w 2006 roku i obsługiwała Lipniki oraz Białe Błota. Dziennie korzystało z niej ponad 2300 pasażerów.
Dziś każdego dnia z linii podmiejskich korzysta już prawie 8000 osób.

Podmiejskie linie kursujące do gminy Osielsko korzystają od 2 lat z buspasów na ul. Gdańskiej.