perlowa-2Rozpoczyna się budowa mostów nad Brdą. Od 10 września wprowadzane będą zmiany na ul. Fordońskiej oraz moście Kazimierza Wielkiego.
Zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć zarówno Kierowców jak i Pasażerów komunikacji miejskiej.

W weekend wporowadzamy więc udogodnienia dla osób podróżujących tramwajem do i z Fordonu.

Podróż za jeden bilet.
Od piątku 10 września (godz. 18.00) do niedzieli 12 września (godzin nocnych) ruch tramwajów na odcinku ul. Fordońskiej od Wyścigowej do Bałtyckiej będzie wstrzymany.
Tramwaje z Fordonu będą kursować do pętli Wyścigowa, a od strony centrum tylko do pętli Bałtycka. 
Pomiędzy ul. Wyścigową - pętlą Bałtycka - a rondem Fordońskim uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza (ZT oraz ZT7).

Bilet kasowany jest TYLKO raz.
Bilety z linii nr 3, 5, 7 i 10 będą honorowane w autobusowych liniach zastępczych (ZT oraz ZT7) i odwrotnie, a przy kontynuowaniu podróży również po przesiadce z autobusowej komunikacji zastępczej do tramwajów linii nr 3, 5. 7 i 10.

Pasażer jadąc więc do i z Fordonu nie musi kasować ponownie biletu w autobusie zastępczym oraz w tramwaju linii nr 3, 5, 7 i 10. 

 Od 13 września tramwaje będą poruszały się według dotychczasowej trasy, wahadłowo po jednym torze (pomiędzy ul. Szajnochy i Bałtycką).

Zmiany tramwajowe - weekend:
Od strony Centrum do pętli Bałtycka będą w weekend kursowały tramwaje nr 5 i 10 a linia nr 3 będzie kursowała z Wilczaka do zajezdni tramwajowej.
Linia nr 7 na odcinku Kapuściska - Wyścigowa zostanie zawieszona a na tej trasie kursować będzie autobus ulicami Wojska Polskiego - Prezydenta L. Kaczyńskiego - Fordońska - Wyścigowa. Na odcinku Wyścigowa - Fordon linie (w tym nr 7) kursuować będą bez zmian.

Więcej o zmianach w obrębie mostu Kazimierza Wielkiego - TUTAJ