wiata-3W ubiegłym roku zadaszeń chroniących pasażerów przed deszczem i wiatrem, ustawiliśmy aż w kilkunastu miejscach Bydgoszczy. 
W tym roku kilka z nich już zamontowaliśmy na przystankach.
Kolejne pojawiają się w ramach realizacji dużych inwestycji drogowych.


wiata-2W kwietniu szklane, czterometrowe wiaty zamontowaliśmy na przystankach:

- Władysława IV – Stawowa w kierunku ulicy Szubińskiej - po ubiegłorocznym remoncie tej okolicy i dyslokacji przystanku, stworzyła się możliwość instalacji wiaty (poszerzenie szerokości peronu). Wsiada na tym przystanku dziennie ponad 220 pasażerów

- Łukasiewicza (przystanek początkowy) - z uwagi na pas drogowy o szerokości 2,7 m; wiata posiada wąskie boki. Tym samym realizujemy ubiegłoroczne ustalenia z Radą Osiedla Kapuściska. Na tym przystanku wsiada dziennie prawie 800 pasażerów.

- Skorupki – Czackiego kierunek ul. Piękna. W miejsce starej wiaty, została zainstalowana czterometrowa wiata szklana.
- przystanek na ul. Chemiczna przy ul. Mokrej (wiata ustawiona w ramach przebudowy Chemicznej).

Nowe zadaszenia ustawione są też w ramach dużych zadań inwestycyjnych.
Wiaty pojawiły się już między innymi przy ul. Wojska Polskiego, ul. Kujawskiej i rondzie Bernardyńskim.

wiata-1Na początku mają nowe wiaty zamontujemy jeszcze na przystankach:

- Brdyujście w kierunku Centrum - instalacja wiaty na prośbę mieszkańców, pracowników okolicznych firm i Rady Osiedla. Dziennie z przystanku korzysta ok. 150 pasażerów.

- Nakielska – Wrzesińska w kierunku Belmy - realizujemy ustalenia poczynione w roku ubiegłym z Radą Osiedla Wilczak. Dziennie korzysta z przystanku ponad 130 pasażerów.

W Bydgoszczy mamy już 585 wiat przystankowych a kolejne sukcesywnie dostawiamy w różnych częściach miasta.
Stawiane są one zgodnie z kryteriami dotyczącymi ilości pasażerów korzystających z danego przystanku. Dodatkowo warunkiem postawienia nowej wiaty, są możliwości infrastrukturalne czyli szerokość chodnika.
Każdego dnia z przystanków w mieście korzysta blisko 266 tysięcy pasażerów.
94 % podróżnych korzysta już z wiat przystankowych.

Obecnie na terenie całego miasta prowadzone są wiosenne prace utrzymaniowe, na które składają się: mycie,, okresowe przeglądy, naprawy uszkodzeń i malowanie.
Wszystkie wymagane prace w tym zakresie, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy realizuje na bieżąco.