BKM-SicienkoTańsze bilety okresowe przysługują uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat z terenu Bydgoszczy oraz kilku gmin tworzących Metropolię Bydgoszcz.

Już wkrótce z tych rozwiązań skorzystają też najmłodsi pasażerowie z terenu gminy Sicienko.

Dzieci w wieku od 4 roku życia do 30 września roku, w którym kończą 7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 30 września roku, w którym kończą 20 lat, zamieszkali na ternie Gmin Nowa Wieś Wielka, Dobrcz, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska mogą tak jak Bydgoszczanie korzystać z biletów „malucha" i „uczniowskich" – w atrakcyjnych cenach (10 zł -miesięczne i 30-dniowe bądź 100 zł -roczne).

Do grona uprawnionych wkrótce dołączą dzieci i młodzież zamieszkała w gminie Sicienko.
Uchwałę umożliwiającą zawarcie porozumienia, podjęła bydgoska Rada Miasta.

Dwie karty przy kontroli

Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w naszych Centrum Obsługi Klienta na ul. Toruńskiej 174 a sam wniosek można też złożyć w kasach biletowych na ul. Zygmunta Augusta 10 i ul. Modrzewiowej 19 (stacja Bydgoszcz Leśna).
Metropolitalne Karty Uczniowskie oraz Malucha są wydawane natomiast przez gminy. 
Więcej szczegółowych informacji : TUTAJ

Bilet uczniowski i malucha przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego bądź umowy zawartej z właściwą gminą.
Uprawnieni uczniowie przy kontroli okazują: kartę BKM z zakodowanym biletem, ważną legitymację szkolną i ważną Metropolitalną Kartę Uczniowską.
Uprawnione dzieci „maluchy" przy kontroli biletowej okazują kartę BKM z zakodowanym biletem i ważną Metropolitalną Kartę Malucha.

sygnalizacja-22Duże zainteresowanie
W tym roku mamy specyficzną sytuację związaną z pandemią i zamknięciem szkół, co przełożyło się na liczbę sprzedanych biletów. 
We wrześniu tego roku (gdy szkoły były jeszcze otwarte), zostało sprzedanych łącznie biletów malucha i uczniowskich (za 10 zł) – 8 664 sztuk

Skutki finansowe udzielonych ulg, zostają pokryte dotacjami pochodzącymi z danej Gminy.