biletomat
Tyle zarejestrowaliśmy zakupów biletów z wykorzystaniem biletomatów zainstalowanych w bydgoskich tramwajach i autobusach.

Rozwiązanie miało zarówno ogromną grupę entuzjastów, ale także, mniej liczną - sceptyków. Mający wątpliwości, co do zaproponowanego przez nas kolejnego kanału sprzedaży biletów, w uzasadnieniu podnosili, że problemy mogą mieć seniorzy. W praktyce okazało się, że wątpliwości były na wyrost.


Seniorów w Bydgoszczy mamy super. Studiują na uniwersytetach trzeciego wieku. Są biegli w posługiwaniu się internetem, tabletami i smartfonami, zatem płacenie za przejazd komunikacją miejską z wykorzystaniem karty płatniczej, to dla nich przysłowiowa bułka z masłem. Tym samym stwierdzenie, że pewne rozwiązania, są tylko „dla młodych", straciło zupełnie na znaczeniu.
Wielu Bydgoszczan, w dojrzałym wieku, a jeszcze niemających uprawnieniń do darmowych przejazdów, swobodnie korzysta z przystępnej i szybkiej formy płatności za przejazdy z wykorzystaniem plastikowej karty. Świadczy, o tym fakt, że w okresie od września minionego roku do tej chwili w biletomatach zainstalowanych w tramwajach i autobusach pasażerowie za przejazd zapłacili ponad 131 tysięcy razy i liczba ta stale rośnie.
Bydgoszczanie z kolejnej formy dystrybucji biletów korzystają w różnych okolicznościach w dzień powszedni, jak również w dni wolne. Jak się śpieszą, żeby podjechać punktualnie na spotkanie, albo podczas spacerów, gdy załamie się pogoda i nie chcą np. zmoknąć. Wsiadają do pojazdu, wyciągają kartę płatniczą i zakupują bilet.
Korzystając z transportu miejskiego okazjonalnie, pasażerowie także zaoszczędzają pieniądze. Nie muszą kupować Bydgoskiej Karty Miejskiej na jedną linię, czy na całą sieć połączeń. Chociaż z przywołanej formy opłaty za przejazdy korzysta już blisko 240 tysięcy pasażerów. Wszystko sprawia, że w ciągu roku szkolnego, każdego dnia rejestrujemy mocno ponad 300 tysięcy przewozów dziennie. Liczba pokaźnie zwiększyła się po uruchomieniu w styczniu 2016 roku linii tramwajowej do Fordonu. Stąd kolejne nasze inwestycje w rozwój zero emisyjnego transportu tramwajowego i budowa m.in. torowiska w ulicy Kujawskiej.