22 wrzBydgoszcz po raz kolejny włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu http://www.mobilityweek.eu/

 

Idea zrównoważonego transportu promuje zmniejszanie liczby pojazdów szkodliwych dla środowiska, zmianę nawyków komunikacyjnych i zachęca do korzystania ze zbiorowych środków komunikacji miejskiej. Przyczynia się to do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, co poprawia jakość życia w mieście.

 

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Bez Samochodu w dniu 22.09.2018 r. (sobota) zostanie uruchomiona linia turystyczna nr 100 w relacji plac Kościeleckich – Las Gdański.
Dodatkowo uruchomiona zostanie zabytkowa linia tramwajowa nr 0 na trasie Bałtycka - Las Gdański.
Obsługę zapewni umundurowana obsługa konduktorska. Na linii turystycznej obowiązywać będzie standardowa taryfa opłat ZDMiKP.

Dodatkowo informujemy, że wzmocniona zostanie obsługa Parku Przemysłowego w związku z odbywającym się tam koncertem w dniu 22 września br.
Linia nr 68 będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwościa w godzinach 16-22 oraz uruchomiona zostanie linia specjalna nr 209 na trasie rondo Jagiellonów - Park Przemyslowy/Exploseum.

 

Przypominamy, że w dniu 22 września komunikacja publiczna jest bezpłatna dla właścicieli oraz współwłaścicieli pojazdów za okazaniem dowodu rejestracyjnego oraz dowodu osobistego.

Rozkłady jazdy linii specjalnych dostępne są tutaj.