ferie83

Od poniedziałku 25 czerwca 2018 r. obowiązywać zaczną wakacyjne rozkłady jazdy w dni powszednie. Odrębne, wakacyjne rozkłady jazdy dotyczą linii autobusowych nr 53, 54, 57, 64, 68, 69, 79, 80, 83 i 89. Ponadto, na liniach nr 52, 65, 73, 92 i 94 nie będą wykonywane kursy oznaczone literą "r" - tylko w dni nauki szkolnej. Przypominamy, że w okresie letnim autobusy linii nr 52 w dni wolne realizują zwiększoną liczbę kursów na wydłużonej trasie z Błonia do Myślęcinka. W ciągu dnia kursy realizowane są z częstotliwością co 20 minut. Dodatkowo, oznaczone kursy linii nr 73 obsługują ogródki działkowe w rejonie ul. Inwalidów.

 

Autobusem sezonowej linii międzygminnej nr 99 na plażę w Chmielnikach

99-miedzygminnaOd dnia 25.06.2018 r. uruchamiamy sezonową linię międzygminną nr 99. Autobusy tej linii będą kursowały codziennie z Placu Kościeleckich w Bydgoszczy do Brzozy, Chmielnik, Prądocina, Januszkowa oraz do Nowej Wsi Wielkiej. Linia autobusowa nr 99 zapewni wygodny dojazd do głównej plaży nad Jeziorem Jezuickim w Chmielnikach, które jest jednym z miejsc rekreacji Bydgoszczan. W Prądocinie natomiast zlokalizowane są liczne ogródki działkowe. Dodatkowo, w uzgodnieniu z Urzędem Gminy, autobusy obsłużą dwie największe miejscowości w gminie - Nową Wieś Wielką i Brzozę. Linia nr 99 będzie kursowała do końca wakacji letnich.

Trasa linii autobusowej nr 99:
PLAC KOŚCIELECKICH – Kujawska – Al. Jana Pawła II – Stryszek – Brzoza – Chmielniki – Prądocin – Januszkowo – NOWA WIEŚ WIELKA

Bilet jednorazowy na linię międzygminną kosztuje tyle samo, co bilet ważny w granicach administracyjnych Miasta Bydgoszczy: zwykły - 3,00 zł, natomiast ulgowy - 1,50 zł.

Dla osób korzystających regularnie z komunikacji międzygminnej szczególnie atrakcyjna jest cena biletu sieciowego - okresowego (miesięczny lub 30-dniowy na strefę I i II: 120,00 zł - normalny / 60,00 zł - ulgowy). Przypominamy, że po przekroczeniu granicy stref taryfowych - bilety sieciowe ważne wyłącznie w strefie I nie są honorowane.

Granica stref I (miejska) i II (podmiejska) na trasie linii nr 99 wyznaczona jest pomiędzy przystankami: Jana Pawła II / Wąbrzeska i Stryszek.