BRA w maju 2018
Jak wynika z informacji przekazanych przez operatora roweru aglomeracyjnego w naszym mieście, pasmo kolejnych rekordów bitych przez Bydgoszczan zdaje się nie mieć końca.

Tylko w maju ze stacji wypożyczaliśmy rower prawie 85 tysięcy razy i to o 34 tysiące wypożyczeń więcej niż w tym samym miesiącu rok temu. Z pewnością na imponujące wyniki rowerowej aktywności Bydgoszczan ma rozbudowa systemu do 51 stacji, a w konsekwencji stale rosnąca liczba użytkowników, rejestrujących się w systemie BRA. Warto nadmienić, że tylko w kwietniu do już wypożyczających, dołączyło prawie 5,5 tysiąca nowych użytkowników, co przełożyło się na blisko 80 tysięcy wypożyczeń rowerów. W maju do wspomnianego grona dołączyło kolejnych 2,5 tysiąca użytkowników. Na dzisiaj, jak szacuje operator liczba korzystających z BRA coraz szybciej zbliża się do 50 tysięcy.
Podobnie, jak w poprzednich sezonach, największą popularnością cieszą się trasy rekreacyjne, jak np. do Myślęcinka. Równie popularne są te, które pokonujemy jadąc do szkoły, uczelnię, czy do pracy. Ze statystyk prowadzonych przez operatora wynika, że równie chętnie korzystamy z roweru aglomeracyjnego w drodze na bydgoskie dworce, kolejowy Bydgoszcz Główna, czy autobusowy. Najlepszym dowodem na popularność w naszym mieście współdzielenia są indywidualne wyniki uzyskiwane przez wypożyczających. Są użytkownicy, którzy w ciągu jednego miesiąca korzystają z sytemu ponad 100 razy. Pokazuje to, jak bardzo zmienia się podejście do komunikacji i wykorzystywania roweru w sieci połączeń. Zmienia się także stosunek do posiadania. Dla użytkowników staje się coraz cenniejsza możliwość swobodnego, niczym nieskrępowanego użytkowania, aniżeli posiadania na własność.