Karta płatnicza
Już w czasie wakacji za przejazd tramwajem, czy autobusem będzie można zapłacić w pojeździe kartą płatniczą. Tym samym do historii przejdzie kłopot związany z koniecznością kupienia tradycyjnego biletu papierowego.


W tej chwili trwają prace związane z wyposażeniem pojazdów komunikacji miejskiej w urządzenia, które pozwolą pasażerom na zapłacenie za przejazd w pojeździe - kartą płatniczą. Działania związane w wdrożeniem nowego sytemu i zintegrowania go z obecnym, zaplanowaliśmy zakończyć jeszcze w czasie wakacji. Zakładamy, że pod koniec lipca lub z początkiem sierpnia pierwsze bilety będzie można kupować w pojeździe i to nie u kierowcy, czy motorniczego tylko przykładając kartę płatniczą do urządzenia, które będzie pobierało tylko opłatę za przejazd bez żadnych wydruków. Szacujemy, że wszystkie prace powinny się zakończyć w październiku. Wówczas 100% bydgoskiego taboru zostanie wyposażone w biletomaty.
Bilet lub bilety pasażerowie wybiorą wykorzystując ekran dotykowy. Określą rodzaj biletu, bez zniżki lub ulgowy, jak również ilość biletów, za które chcą zapłacić. Następnie do czytnika przyłożą kartę płatniczą i w zasadzie po wszystkim. Nie będzie wydruku, paragonu, czy drukowania przez urządzenie biletu. Cała transakcja będzie przebiegała w sposób bezgotówkowy. Sprawnie i szybko, żeby obsłużyć wszystkich zaineresowanych taką formą płatności Pasażerów.
Oczywiście w dalszym ciągu będzie funkcjonowała Bydgoska Karta Miejska oraz pozostałe formy uiszczenia opłaty za przejazd. Rozwiązanie będzie stanowiło kolejny kanał dystrybucji biletów. Ma służyć wygodzie i komfortowi podróżowania Pasażerów komunikacją miejską w naszym mieście.