100 do Myślęcinka
W kończący wakacje weekend sierpnia, ostatni raz na trasy wyjechał zabytkowy tabor.

Kursy zabytkowymi tramwajami i autobusami w Bydgoszczy na stałe wpisały się w wakacyjny krajobraz miasta. Z przejazdów korzystają nie tylko coraz liczniej przyjeżdżający do naszego miasta turyści. Bydgoszczanie równie chętnie korzystają z linii obsługiwanych starymi Jelczami, czy Ikarusami. Autobusy mimo to, że pozbawione klimatyzacji, czy wi-fi cieszą się ogromną popularnością i wywołują uśmiech na twarzach, a znoszenie trudów podróży jest swoistą przygodą, którą miło się opowiada innym. Z pewnością to m.in. w opowieściach tkwi fenomen komunikacji zabytkowej w Bydgoszczy. Wracają każdego roku zarówno mieszkańcy, jak też turyści. Widać, to doskonale po statystykach. Jak zaczynaliśmy kilka lat temu, to ilość przewiezionych w wakacje pasażerów oscylowała w granicach siedmiu do dziesięciu tysięcy. Właśnie zakończony sezon zamknęliśmy liczbą prawie czternastu tysięcy. Komunikacja zabytkowa stała się rozpoznawalnym produktem turystycznym naszego miasta. Z tego też względu myślimy o uatrakcyjnieniu przewozów. Już w sierpniu w kursach autobusów jadących do Myślęcinka, stałym gościem był przewodnik z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Opowiadał o ogrodzie botanicznym, zoo oraz wielu, wielu innych atrakcjach miejsca, które każdego roku odwiedza prawie półtora miliona ludzi. Na szlaku zabytkowej komunikacji znajdują się również liczne muzea, parki, miejsca, które z pewnością warto zobaczyć w naszym mieście. W związku z tym, zaplanowaliśmy rozszerzenie atrakcji przewozowej w przyszłym roku o opowieści o miejscach, które widzimy przez okna z autobusu. Z pewnością opowieści o tym, co widzimy, zaprezentowanie np. jakiegoś eksponatu ze zbiorów może podnieść nie tylko atrakcyjność przejazdu, ale również zachęcić mieszkańców, a przede wszystkim gości odwiedzających miasto do obejrzenia zbiorów muzeów, chociażby przy ulicy Gdańskiej. Większego zainteresowania historią naszego miasta, a w konsekwencji powrotami do grodu nad Brdą. Wszystkim Pasażerom dziękujemy i już zapraszamy na kolejny sezon 2018.