Ikarus
Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nieubłaganie tegoroczne wakacje dobiegają do kresu, a wraz z nimi kursy zabytkowych linii turystycznych.

Przypominamy, zatem, że w dniach: 02-03.09.2017 r. odbędą się ostatnie przejazdy zabytkowym taborem po Bydgoszczy. Mimo to, operator przygotował nie lada atrakcję, nie tylko dla pasjonatów, ale dla wszystkich, którzy będą chcieli zakończyć sezon wakacyjny przejażdżką po mieście. Do przejazdów zostanie podstawiony autobus, który był związany z Bydgoszczą przez ponad 25 lat. Na ulice wyjedzie Ikarus 280 ! Pamiętacie, go jeszcze ? Szczególnie stawanie w środku na tzw. kole, czyli przegubie i frajdę płynącą z tego, że przegub obracał się na każdym zakręcie. Poza tym, miał zamontowane barierki ochronne, na których rzucając plecak na podłogę można było swobodnie siadać i z całą ferajną rozmawiać o codziennych trudach życia szkolnego. Ci, którzy do szkoły chodzili w latach 80 i 90, wiedzą o czym piszemy, tych, którzy chcą dotknąć historii i doświadczyć tego, co wówczas bawiło młodych ludzi zapraszamy na przejażdżkę. Naprawdę warto - cofniecie się do czasów, w których nie było smartfonów, FB i innych wynalazków bez, których dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia. Autobus, o którym piszemy dzisiaj możemy zobaczyć jedynie z muzeum, zatem nadarza się wyjątkowa okazja, żeby nie tylko go zobaczyć, ale przede wszystkim przejechać. Zapraszamy w najbliższą niedzielę (03.09.2017 r.), tego dnia na liniach 100 i 102 pojawi się węgierski pojazd rodem z 1981 roku, który zmienił komunikację miejską w Bydgoszczy.

Linia tramwajowa nr 0, która jest nieodzownym elementem każdych wakacji również zostanie zawieszona. Podobnie jak w przypadku autobusów, weekend (02-03.09.2017 r.) będzie ostatnim weekendem kursowania zabytkowych tramwajów.

Zakończenie lata to również wycofanie z funkcjonowania linii nr 99, która woziła pasażerów na plażę do Chmielnik i do Nowej Wsi Wielkiej. Ostatni kurs będzie zrealizowany w najbliższą niedzielę 03.09.2017 r.

Tramwaj wodny, który w tym roku cieszył się ogromnym powodzeniem będzie kursował do 10.09.2017 r. na trasach Staromiejskiej i Słonecznej. Linia Wschodnia zakończyła kursowanie z dniem 27 sierpnia br. Zapraszamy na rejsy w kolejnym sezonie żeglugowym.