Tramwaj wodny 2017
ale też drogi wodne. Jak każdego roku przygotowujemy się do nowego sezonu żeglugowego.

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na: Świadczenie usług przewozowych na liniach tramwaju wodnego w Bydgoszczy w 2017 roku. Szczegóły znajdują się pod adresem: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-publiczne/3956-006-2017-swiadczenie-uslug-przewozowych-na-liniach-tramwaju-wodnego-w-bydgoszczy-w-2017-roku

Dzisiaj tramwaj wodny to nie tylko duża frajda dla mieszkańców naszego miasta. Statki w ciągu kilku lat stały się atrakcją turystyczną i obowiązkowym punktem wycieczek po mieście coraz liczniej przybywających do Grodu nad Brdą, Gości. Rejsy dostarczają wiele radości młodszym i tym starszym. Zainteresowanie wzbudzają już same jednostki, napędzane silnikami elektrycznymi, zasilanymi bateriami słonecznymi. W zachwyt wprawia malownicza Bydgoszcz widziana z perspektywy rzeki. Pasażerowie są zauroczeni naturalnymi brzegami Brdy. Dodatkową atrakcję stanowi konieczność śluzowania jednostek pływających. Równie pięknie prezentują się wyremontowane brzegi w centrum miasta z urokliwą Wyspą Młyńska, czy Operą Nova. Wszystko sprawia, że rezerwacje na rejsy zorganizowane tuż po rozpoczęciu sezonu w ciągu kilku tygodni są wyczerpane, aż do września. Każdego roku obserwujemy wzrost zainteresowania i padają nowe rekordy przewiezionych podczas rejsów pasażerów. Ufamy, że ten rok będzie równie udany. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy i jednocześnie przypominamy, że nie prowadzimy sprzedaży biletów. Bilety kupujemy bezpośrednio przed rejsem u kapitana jednostki pływającej.
Sezon planujemy rozpocząć 29 kwietnia i potrwa do połowy września 2017 roku.
Rejsy statkami o napędzie elektrycznym obsługiwać będą trasy: Słoneczną oraz Staromiejską.
Ceny biletów na obu trasach, to bilet pełny pięć złotych, a bilet ulgowy dwa złote i pięćdziesiąt groszy.
Słoneczniki na pokład jednorazowo mogą zabrać 28 pasażerów.
Od lipca do końca sierpnia ruszą również rejsy trasą Wschodnią. Rejsy będą obsługiwane tradycyjną, zabytkową jednostką MS Bydgoszcz, która na pokład zabiera jednorazowo 24 pasażerów.
Statek będzie pływał w piątki, soboty oraz święta. Tutaj ceny biletów, to bilet pełny osiem złotych oraz bilet ulgowy cztery złote.
Jednostka będzie pływała na trasach: Rybi Rynek – Brdyujście, Brdyujście – Rybi Rynek.
Do zobaczenia na wodzie.