fot, Jakub Stawowczyk

Informujemy, że w dniu 01.04.2016 r. (piątek) uruchomiona zostanie autobusowa linia specjalna nr „204" kursująca na trasie: Leśne – Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. Linia specjalna będzie kursowała w godz. ok. 8 – 17 z częstotliwością co 10 - 16 minut. Linia specjalna dla uczestników Targów będzie bezpłatna.

 

Linia będzie miała charakter przyspieszony. Na trasie w obu kierunkach będą obowiązywały następujące przystanki:
- Leśne,
- Las Gdański,
- BCTW.

Autobusy linii nr 204 nie będą wykonywały wjazdów na pętlę w Myślęcinku. Przystanek początkowo – końcowy BCTW będzie zlokalizowany na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo – Wystawienniczego.

 

Celem Forum CV 2016 jest nie tylko przedstawienie gimnazjalistom z Bydgoszczy i regionu kujawsko – pomorskiego oferty edukacyjnej w atrakcyjnej formie, ale także tworzenie warunków do wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez szkoły i ich codziennych partnerów – pracodawców i uczelnie wyższe.

Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjów będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i zaproszonych firm oraz uczelni, w celu wyboru dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej. Młodzi ludzie będą mogli uzyskać odpowiedź nie tylko na pytanie gdzie się uczyć po gimnazjum, ale też co mogą robić po szkole ponadgimnazjalnej? Iść do pracy? Pracować u przedsiębiorcy? A może założyć własną firmę? Kontynuować naukę na studiach wyższych? Czy może jednocześnie zdobywać doświadczenie poprzez staże i praktyki? Skupić się na rynku lokalnym? Czy może ocenić swoje możliwości podczas wymian międzynarodowych?

Na te i wiele innych pytań gimnazjaliści będą mogli zdobyć odpowiedź również dzięki obecnym na miejscu doradcom edukacyjno – zawodowym.

Targi będą odbywały się w godzinach 10:00 - 16:00.