fot. Mateusz Machel

Informujemy, że od 19 marca 2016 r. planowane jest rozpoczęcie prac remontowych na rondzie Toruńskim.

W etapie I remontowane będą przejazdy tramwajowe przez rondo od strony Mostu Pomorskiego. W tym czasie cały ruch tramwajowy od strony Łęgnowa i z górnego tarasu miasta będzie czasowo skierowany przez Babią Wieś, a funkcjonowanie linii tramwajowej nr 7 zostanie na czas prowadzonych prac wstrzymane. Prace na przejazdach będą się odbywać w dwóch podetapach (najpierw zamknięta będzie jedna strona jezdni, a następnie druga). Prace na tym przejeździe powinny zostać zakończone do 27 maja 2016 roku.

Po tym czasie rozpoczną się prace na dwóch przejazdach tramwajowych od strony Babiej Wsi. Prace również będą prowadzone w dwóch podetapach. W tym czasie tramwaje wszystkich linii przejeżdżających przez rondo Toruńskie będą kierowane przez most Pomorski i rondo Fordońskie. Przywrócone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej nr 7. Planowany termin prowadzenia prac w II etapie: od 28 maja do 31 sierpnia 2016 roku.

 

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ - ETAP I

W związku z prowadzonymi pracami na rondzie Toruńskim od strony ronda Fordońskiego, wstrzymany całkowicie zostanie ruch tramwajów przez Most Pomorski.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej:

  • całkowicie wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 7,
  • tramwaje linii nr 4 i 8 będą kursowały trasą czasowo zmienioną przez Babią Wieś,
  • wprowadzenie dodatkowych pociagów szczytowych w dni nauki szkolnej do obsługi linii nr 5 (na czas wprowadzonych zmian w etapie I).

W związku z powyższym, w relacji Kapuściska – Most Kazimierza Wielkiego, uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza z oznaczeniem „Za T7". Autobus zastępczy będzie uzupełniał ofertę linii autobusowej nr 59 na tym odcinku. Kursy na wspólnym odcinku trasy będą się odbywały co ok. 15 minut w godzinach szczytów przewozowych oraz co 20 minut po szczycie.

Schemat zmian od 16.03.2016Przystanki komunikacji zastępczej („Za T7" oraz linia nr 59):

  1. Kapuściska
  2. Wojska Polskiego / Baczyńskiego
  3. Wojska Polskiego / Planu 6-letniego
  4. Planu 6-letniego / Sandomierska
  5. Kazimierza Wielkiego / Toruńska
  6. Most Kazimierza Wielkiego

Bilety z linii tramwajowych nr 3, 5 i 10 z Niepodległości będą honorowane po przesiadce w autobusach „Za T7" oraz 59 na odcinku Most Kazimierza Wielkiego – Kapuściska i odwrotnie.