fot. Krystian Jacobson

Wspólnie z Miejskimi Zakładami Komunikacyjnymi Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego, serdecznie zapraszamy na oficjalną imprezę z okazji zbliżającego się zakończenia eksploatacji autobusów Volvo w Bydgoszczy, która odbędzie się 10 października 2015 roku.

 

W latach 1997-2001 do naszego miasta trafiły 93 nowoczesne autobusy tej szwedzkiej marki. Odnowiły one wyeksploatowany tabor i wprowadziły przewozy autobusowe w XXI wiek. W ogromnym stopniu poprawiły również dostępność komunikacji miejskiej dla osób starszych i niepełnosprawnych (78 autobusów z niską podłogą). Zakup autobusów Volvo był prawdziwą rewolucją, związaną z ambitnym planem odnowienia taboru, zdominowanego w prawie stu procentach przez stare Ikarusy i Jelcze, pamiętające w większości lata 80.

W związku z planowanym wycofaniem do końca roku ostatnich autobusów tej zasłużonej dla bydgoskiej komunikacji marki, planujemy przeprowadzenie okolicznościowego przejazdu ostatnimi czynnymi autobusami Volvo po mieście. Planowany przebieg imprezy:

  • godz. 9:45 - zbiórka uczestników przed zajezdnią autobusową MZK Sp. z o.o. w Bydgoszczy przy ul. Inowrocławskiej 11 (dojazd autobusami linii 64 i 69),
  • godz. 10:00-11:00 - zwiedzanie zajezdni autobusowej przy ul. Inowrocławskiej,
  • godz. 11:00-15:00 - okolicznościowy przejazd autobusami Volvo po mieście (m.in. przez Błonie, Wyżyny, Kapuściska, Łęgnowo, Fordon, Bartodzieje, osiedle Leśne); podczas imprezy planowane jest odwiedzenie budowy linii tramwajowej do Fordonu,
  • godz. 15:00 - zakończenie przejazdu na Placu Kościeleckich.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne i otwarte również dla osób niepełnoletnich. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, i w przypadku dużego zainteresowania konieczność zabezpieczenia dodatkowych pojazdów, zainteresowanych prosimy o zapisanie się przez formularz. Zapisy koordynuje Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego. Osoby zapisane uzyskają gwarancję miejsca w autobusie (siedzące lub stojące). Potwierdzenie udziału w wydarzeniu jedynie przez portal facebook nie gwarantuje udziału w imprezie.

Sugerowany dojazd na miejsce zbiórki z Dworca Głównego PKP:

  • tramwajem linii 3 lub 5 z przesiadką na autobus nr 64 na Rondzie Jagiellonów (kier. Barwna).
  • autobusem linii 54 (kierunek Błonie) z przesiadką na autobus linii 64 (kier. Morska) lub 69 (kier. Tatrzańskie) na przystanku Szubińska / Żwirki i Wigury.

Serdecznie zapraszamy!

 

fot. Jakub Stawowczyk      fot. Michał Stróżyński   fot. Piotr Tomasik       fot. Piotr Tomasik