Nowe tablice, m.in. na przystankach na rondzie Toruńskim, na razie pracują w trybie testówOd kilku dni na kolejnych przystankach komunikacji miejskiej uruchamiane są tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. Uwaga! Nowe urządzenia na razie działają w trybie testów.

Od kilku dni nowe wyświetlacze są kolejno uruchamiane i podłączane do systemu dynamicznej informacji pasażerskiej w ramach trwających testów projektu ITS. Tak jest już m.in. na rondzie Toruńskim, Placu Kościeleckich, czy na przystanku Dworzec Autobusowy. Tablice wyświetlają tam informacje o przyjeździe pojazdów komunikacji miejskiej, ale robią to w ramach testów. Dlatego prosimy pasażerów o weryfikację wskazywanych na nich czasów z tradycyjnymi, papierowymi rozkładami zamontowanymi na przystankach.

Przypominamy, że tablice LCD służą do wyświetlania aktualnej informacji o przyjeździe pojazdów komunikacji publicznej na wybrany przystanek. Ich funkcjonalność umożliwi wyświetlanie zarówno informacji tekstowych, jak i grafik, czy obrazów wideo. System 180 nowych tablic posiada też możliwość określenia godzin, w których przełączą się w stan czuwania. Oznacza to, że w tych godzinach, pomimo ciągłego dostarczania sygnału o godzinach odjazdów, ekran będzie „czarny" i nie będzie wyświetlać żadnych treści. Celem tego rozwiązania jest oczywiście oszczędność energii oraz przedłużenie trwałości wyświetlaczy LCD.

W ramach wdrażanego obecnie Systemu ITS zamontowano 180 takich wyświetlaczy w prawie 90 lokalizacjach na przystankach zlokalizowanych w obszarze funkcjonalnym naszego systemu.

Testy nowych urządzeń potrwają do połowy lutego 2015 roku, kiedy to rozpocznie się planowany odbiór podsystemu transportu publicznego. Po zakończeniu odbiorów i uruchomieniu podsystemu transportu publicznego tablice informacji pasażerskiej będą współpracować, jako jeden spójny system, z wyświetlaczami zamontowanymi wcześniej, w ramach tzw. „małego ITS", zrealizowanego przy budowie linii tramwajowej do Dworca PKP.