2014-11-18-Zamkniecie-Kaliskiego Informujemy, że w związku z wdrażaniem kolejnego etapu budowy nowej linii tramwajowej do dzielnicy Fordon od dnia 18.11.2014 r. od godzin rannych wprowadzone zostaną czasowe zmiany tras linii autobusowych nr 70 i 33N. Zamknięta dla ruchu zostanie ul. Kaliskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Akademicką. Zachowany zostanie jedynie ruch autobusów linii nr 83 w relacji z ul. Kaliskiego w lewo w ul. Akademicką (kierunek Korfantego) oraz z ul. Akademickiej (od strony Korfantego) w prawo w ul. Kaliskiego. Relacja ta będzie dostępna wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej.

 

Autobusy linii nr 70 pomiędzy przystankami Fordońska / Wiślana i Andersa / Kleeberga w obu kierunkach będą kursowały trasą czasowo zmienioną przez ul. Rejewskiego (Auchan) i Akademicką z pominięciem przejazdu ul. Kaliskiego. W związku z tym autobusy tej linii nie będą obsługiwały przystanków: Fordońska / Łowicka, Fordońska / Traktorzystów, Fordońska / Kaliskiego, Kaliskiego / UTP. Na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie przystanki.

Najbliższy przystanek autobusów linii nr 70 w rejonie Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego zlokalizowany będzie na ul. Akademickiej przy skrzyżowaniu z ul. Kaliskiego.

Autobusy linii nr 33N pomiędzy przystankami Wyszogrodzka / Opalowa i Andersa / Kleeberga w obu kierunkach będą kursowały trasą czasowo zmienioną przez ul. Andersa obok "Restauracji Uniwersyteckiej". Na trasie tej linii zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: Kaliskiego / UTP, Akademicka / Kaliskiego, Akademicka / Igrzyskowa. Na trasie objazdu uruchomione zostaną przystanki zastępcze: Andersa / UTP (na wysokości "Restauracji Uniwersyteckiej") oraz Rondo Misji Pokojowych ONZ. Zmiana trasy linii 33N będzie obowiązywała od nocy z 18/19.11.2014 r.

Bilety z autobusów linii nr 70 po przesiadce będą honorowane w autobusach linii nr 83 na odcinku Fordońska / Sochaczewska - Kaliskiego / UTP (i odwrotnie) z ograniczeniem czasowym do 60 minut. Ponadto bilety okresowe z linii nr 70 będą honorowane w autobusach linii nr 65 na odcinku Rondo Fordońskie - Fordońska / Kaliskiego.

Szacowany czas prowadzenia prac: ok. 3 tygodnie.