93 mateusz machel 1Podczas spotkania, które odbyło się w naszej siedzibie dnia: 03.09. z Wójtem Gminy Osielsko Panem Wojciechem Sypniewskim omówiliśmy wcześniej zapowiadaną zmianę trasy międzygminnej linii autobusowej nr 94. W efekcie rozmów zapadła decyzja o włączeniu do obsługi kolejnej miejscowości w gminie Osielsko - Maksymilianowa.


Tym samym od: 01.10.2014r. oznaczone kursy linii nr 94 będą jeździły przez Maksymilianowo ulicami: Koronowską, Szkolną, Główną, Jagodową. Przez Maksymilianowo uruchomionych zostanie łącznie 10 kursów linii nr 94. W godzinach porannych 5 kursów zabierze pasażerów w kierunku Bydgoszczy, natomiast w godzinach popołudniowych 5 kursów będzie jeździło z wjazdem do Maksymilianowa w kierunku Żołędowa / Augustowskiej.

Z dniem pierwszego października zostaną również wprowadzone korekty rozkładu jazdy linii nr 93 do Osielska i Niw, które zostały opracowane na podstawie zgłoszeń pasażerów, kierowanych do nas za pośrednictwem Urzędu Gminy.

To nie wszystkie dobre informacje dla pasażerów korzystających w komunikacji międzygminnej. Tego samego dnia linia autobusowa nr 92 rozpocznie kursy na wydłużonej trasie od Murowańca do Łochowa. Do obsługi linii nr 92 skierowany zostanie dodatkowy, trzeci autobus, który umożliwi zarówno wydłużenie trasy, jak i zwiększenie częstotliwości kursów w godzinach szczytu z 30 do ok. 20 minut.

Obie gminy, Osielsko oraz Białe-Błota przeznaczyły na opisany cel dodatkowe środki finansowe.