52 kamil solaris 800Od 1 września do kursującego już na linii 52, klimatyzowanego autobusu marki Solaris dołączy kolejne 35 na liniach: 55, 67 i 69. Wprowadzona zostanie nowa zasada, znana z bydgoskich tramwajów, otwierania drzwi w autobusach klimatyzowanych samodzielnie przez pasażerów za pomocą przycisków.

W związku z tym, od poniedziałku (1 września br.) w autobusach wyposażonych w klimatyzację wprowadzimy otwieranie drzwi za pomocą przycisków znajdujących się przy każdych drzwiach wejściowych oraz na słupkach wewnątrz autobusu. Otwieranie drzwi będzie funkcjonowało dokładnie tak samo, jak w chwili obecnej w większości tramwajów. Pasażer chcąc otworzyć drzwi w autobusie będzie musiał nacisnąć guzik znajdujący się na zewnątrz pojazdu, obok drzwi wejściowych lub na słupku wewnątrz pojazdu. Wszystkie autobusy, w których będzie funkcjonował opisany system zostaną odpowiednio oznaczone za pomocą specjalnych naklejek przy każdych drzwiach wejściowych oraz wewnątrz pojazdu.

W połowie września br. Miejskie Zakłady Komunikacyjne wzbogacą się o kolejne 6 klimatyzowanych autobusów przegubowych i o 11 autobusów krótkich w styczniu 2015r.  W sumie w styczniu 2015 roku na bydgoskich ulicach będzie kursowało łącznie 55 klimatyzowanych autobusów.