2 kamil jelinskiIIInformujemy, że w związku z zaplanowanym remontem przejazdu tramwajowego na rondzie Bernardyńskim oraz koniecznością wymiany dwóch rozjazdów na pętli tramwajowej Babia Wieś, od 26.07.2014 r. do 31.08.2014 r. zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku od ronda Toruńskiego do ronda Jagiellonów przez Babią Wieś.

Termin remontu został maksymalnie skrócony i zaplanowany w okresie wakacyjnym tak, aby zminimalizować uciążliwości związane z prowadzonymi pracami. Prace na rondzie Bernardyńskim będą prowadzone "połówkowo", nadal więc pozostanie możliwość korzystania przez kierowców z drugiego pasa ruchu. Z powodu prowadzonych prac w obrębie ronda należy liczyć się z jego ograniczoną przepustowością, stąd apelujemy, aby w miarę możliwości kierowcy indywidualni omijali ten rejon miasta.

W związku z powyższym tramwaje linii nr 5 i 6 w obu kierunkach zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną przez Most Pomorski, rondo Fordońskie i Dworzec Autobusowy. Na odcinku r. Jagiellonów - Bernardyńska - Toruńska - r. Toruńskie uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza "Za T5". Autobusy będą się zatrzymywały na wysokości przystanków tramwajowych. Przystanek początkowy r. Jagiellonów będzie zlokalizowany na ul. Bernardyńskiej, w zatoce przystankowej. Przystanek początkowy r. Toruńskie będzie zlokalizowany na ul. Toruńskiej, za zjazdem z ronda w kierunku centrum.

Bilety z linii tramwajowych nr 5 i 6 po przesiadce będą honorowane w autobusie komunikacji zastępczej "Za T5" i odwrotnie, z ograniczeniem czasowym do 60 minut.

Planujemy zakończyć prace do końca sierpnia br. tak, aby od 01.09.2014 r. (rozpoczynającego się roku szkolnego) przywrócić planowy ruch tramwajów.