Pijarów
Ekipy nie zwalniają nawet na chwilę przy budowach bydgoskich ulic.

Dzisiaj tj. o8.11. od rana nowa nawierzchnia bitumiczna była układana na ulicy Pijarów. Wykonawca przejął od nas plac budowy latem, a dokładnie tuż przed wakacjami, żeby nie komplikować dogi do szkoły dzieciom i rodzicom. Jednak ze względu ma bardzo duży zakres prac było wiadomo, że nie ma realnej możliwości zakończenia wszystkich robót przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Zadanie obejmuje przełożenie infrastruktury podziemnej. Budowę nowej w tym, kanalizacji deszczowej i wykonanie wpustów. Ułożenie kabli do zasilenia nowego oświetlenie ulicznego. W ramach inwestycji został także przebudowany gazociąg. W okresie przerwy wakacyjnej zostały przeprowadzone, wszystkie niebezpieczne roboty zimne.
W tej chwili wykonawca układa warstwy bitumiczne. Dzięki temu, że ulica została całkowicie wyłączona z ruchu za pomocą rozściełacza (na zdjęciu) nawierzchnia jest układana od krawężnika do krawężnika tzw. metodą bez szwową. Oznacza, to w przyszłości zdecydowanie lepszą wytrzymałość na degradacyjne działanie opadów, deszczu, śniegu, zamarzanie – mniej połączeń, to większa szczelność i odporność.
Po zakończeniu inwestycji, ulica będzie z wyniesionymi chodnikami, nawierzchnią bitumiczną, odwodnieniem, parkingiem przy szkole. Na skarpie w kierunku do granic miasta, ulica przyjmie charakter pieszo-jezdni z dojściami i zajadami do nieruchomości. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej. Całość oświetlą energooszczędne oprawy LED.
Zadanie jest realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj", co oznacza, że jeden podmiot zaprojektował ulicę, a teraz zajmuje się jej budową. Zrealizowana inwestycja zostanie objęta 8-letnią gwarancją i będzie kosztowała ponad 2 miliony złotych. Odbiory zaplanowaliśmy jeszcze w tym roku.