kwiaty-3Wzdłuż najważniejszych bydgoskich ulic w tym roku zasadzonych zostanie w sumie kilkaset drzew i ponad 15 tys. krzewów. Wiele z tych prac wykonanych zostało już wiosną. Efekty są urzekające.

Większość krzewów wypuściła kwiaty, co stworzyło efekt kolorowych wysp w miejskim krajobrazie.
Zazieleniły się też drzewa, które zasadziliśmy podczas przebudowy kilku bydgoskich ulic.

wisla-5Młode drzewka dobrze przyjęły się przy rondzie Fordońskim, Nasadzone zostały w ramach konkursu „Drzewo Przyjaciel Bydgoszczy". Nowe drzewa pojawiły się też przy ul. Hallera, Nakielskiej oraz Karłowicza, przy ul. Wielorybiej, Rekinowej i Stawowej i wydłuż Alei Jana Pawła II.

Lipa holenderska, jabłoń ozdobna, klon czerwony, świerk pospolity, ambrowiec amerykański, wiśnia, śliwa, glediczja trójcierniowa a także brzoza pożyteczna, to tylko niektóre z przykładów gatunków drzew, które pojawiły się w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

kwiaty-1Nie zapominamy też o nasadzeniach, które realizujemy w ramach budowy nowych dróg czy remontach tych istniejących.
130 drzew zazieleniło się nad Wisłą w Starym Fordonie. 360 drzew i ponad 100 krzewów zasadziliśmy natomiast w ramach budowy mostów nad Brdą.

Róża okrywowa robi o tej porze roku niesamowite wrażenie przy rondzie Bernardyńskim i nowym buspasie na Wałach Jagiellońskich.

kwaity-2W wielu miejscach nie prowadzi się już częstego koszenia trawników, dzięki temu przy wielu bydgoskich ulicach powstają piękne łąki kwietne.