mapa-rower-444Po raz pierwszy publikujemy dla bydgoskich rowerzystów mapę wszystkich dróg rowerowych w mieście.
Mapa pomoże zaplanować weekendową wycieczkę, znaleźć optymalną trasę przejazdu przez miasto czy też odkryć w nim nowe miejsca, do których można dotrzeć jednośladem.
Może się również przydać w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. która rusza już 1 czerwca.


rower-1Wszyscy rowerzyści poruszający się po Bydgoszczy mogą już skorzystać z bezpłatnej mapy prezentującej wszystkie trasy dostępne dla jednośladów.
To praktyczny przewodnik po miejskiej infrastrukturze przeznaczonej dla rowerzystów.

Mapę przygotowaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta i bydgoskimi rowerzystami. Dostępna jest bezpłatnie, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej

mapa-rower-2222Mapa zawiera szczegółowy plan Bydgoszczy, uwzględniający istniejące drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy rowerowe.
Zaznaczyliśmy również ważniejsze przejazdy rowerowe, lokalizacje samoobsługowych stacji naprawy rowerów oraz Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Na rewersie umieściliśmy natomiast poradnik dla rowerzysty. Opisane zostały w nim różnice pomiędzy kontrapasem a pasem rowerowy, cechy śluz rowerowych a także przydatne informacje dotyczące aplikacji Aktywne Miasta.

Mapa rowerowa Bydgoszczy w wersji papierowej jest dostępna w siedzibie ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174a, w Bydgoskim Centrum Informacji na Stefana Batorego 2 oraz w Biurze Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Mapa w wersji elektronicznej dostępna - TUTAJ

je-12Przed nami kolejne zadania rowerowe
Łącznie w Bydgoszczy mamy już blisko 140 km kilometrów dróg rowerowych. Ostatnio pojawiło się prawie 10 kilometrów nowych tras - powstały wzdłuż nowych mostów nad Brdą, ul. Smukalskiej, Jeździeckiej, bulwarów nad Brdą, nad Wisłą w Starym Fordonie oraz pasy rowerowe i kontrapasy w Śródmieściu.

Obecnie przygotowujemy dokumentację dla kolejnych kilkunastu zadań, w których uwzględnialiśmy infrastrukturę rowerową.
Nowe trasy planujemy między innymi na ulicach: Fordońskiej, Sudeckiej. Solskiego, Sułkowskiego, Skłodowskiej Curie, Kieleckiej, Wojska Polskiego, Toruńskiej, Glinki, Nakielskiej i Łęczyckiej.