NATO-kladka-1Kładka na Wzgórzu Wolności otrzymała nazwę Kładki NATO.
W środę (22 maja) taką decyzję podjęli bydgoscy Radni.

Kładka nad Trasą Uniwersytecką, która prowadzi do Parku Wolności na Wzgórzu Wolności, ma 32 metry długości i stanowi jeden z najciekawszych punktów widokowych na wschodnią część Śródmieścia.

Nadanie nazwy ma ścisły związek z 25-leciem wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz 20-leciem powołania w Bydgoszczy JFTC.

NATO-1To już kolejna tego rodzaju inicjatywa.
Od marca w naszym mieście kursuje specjalny, jubileuszowy tramwaj wymalowany w symbole NATO i Bydgoszczy.
Pasażerowie mogą go napotkać na regularnych liniach.

Warto wiedzieć
Kilka lat po akcesji Polski do NATO w Bydgoszczy powstało Centrum Szkolenia Sił Połączonych (Joint Force Training Centre) podległe Sojuszniczemu Dowództwu ds. Transformacji.
W tym roku obchodzona jest 20 rocznica powstania placówki w naszym mieście.

NATO-2Zadaniem JFTC jest szkolenie oficerów z krajów wchodzących w skład NATO oraz krajów współdziałających w ramach programu Partnerstwo dla Pokoju, a także upowszechnianie najnowszych technologii i rozwiązań w zakresie działań na szczeblu taktycznym. W Centrum organizowane są wykłady seminaria, konferencje i ćwiczenia dla oficerów.
Od 2009 roku siedziba JFTC mieści się przy ul. Szubińskiej.

W Bydgoszczy swoje siedziby mają także: 3. Batalion Łączności NATO, Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO oraz Jednostka Integracji Sił Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także Zespół Wsparcia Teleinformatycznego NATO w Bydgoszczy.