graffiti-1Pod nowymi wiaduktami J. Nowaka Jeziorańskiego w ciągu ul. Armii Krajowej zlecimy wykonanie profesjonalnych murali.

Ściany przyczółków będą przedstawiały rośliny i drzewa wpisując się zgrabnie swoją formą w zielony charakter Osiedla Leśnego.

Wcześniej efektowne murale powstały między innymi na wiadukcie T. Mazowieckiego oraz ścianach oporowych przy ul. Kujawskiej.
W Bydgoszczy kilkadziesiąt innych grafik zdobi też szczytowe ściany budynków.

graffitiMurale zdobić będą ściany przyczółków nowych wiaduktów zarówno od strony osiedla Leśnego jak i Lasu Gdańskiego.
Jedna z grafik po północnej stronie ma przedstawiać nieco przeskalowane roślinytworząc iluzję, tak by przechodzień stał się częścią zielonego świata.
Dla osób spoglądających na grafikę powstać może wrażenie zatapiania się w zieleni.

Druga grafika od strony południowej pokazywać ma również motywy roślinne oraz elementy krajobrazu.
Grafiki uzgodnienie z miejskim plastykiem na nasze zlecenie (ZDMiKP) wykona architekt Patryk Olbratowski.Prace realizowane będą jeszcze w tym miesiącu.

graffiti-3W ostatnich latach na infrastrukturze drogowej powstało kilka efektownych murali. Mural pod wiaduktem T. Mazowieckiego na osiedlu Glinki w sposób symboliczny przedstawia iluzję przestrzeni miejskiej. Na grafice widnieje volkswagen „garbus" lecący nad miastem.

Z kolei po rozbudowie ul. Kujawskiej ścianę oporową wykopu, w którym powstało torowisko ozdobił najdłuższy bydgoski mural z iluzją geometryczną.

Nowe wiadukty otwarte
Przypominamy, że nowy łukowy wiadukt w ciągu ul. Armii Krajowej w kierunku miasta został otwarty w środę 6 września.
W ciągu najbliższego miesiąca wykonywane będą jeszcze drobne prace wykończeniowe.
Inwestycja kosztowała 29 mln zł.