mostowa-2Od czwartku 29 czerwca wprowadzamy zmiany w organizacji ruchu na kilku ulicach w centrum Miasta.
Kolejny odcinek ul. Mostowej i Długiej oddamy pieszym i rowerzystom. Zmienimy też kierunek ruchu na ul. Pod Blankami. Nowa organizacja pozwoli poprawić bezpieczeństwo i ograniczyć ruch w centrum Bydgoszczy.

zmiany-o-4Dotychczasowa funkcja komunikacyjna ulicy Mostowej zostanie mocno ograniczona.
Zależy nam, by była to strefa przede wszystkim dla pieszych i rowerzystów, a sam most pozwalał na organizowanie jeszcze częściej różnych wydarzeń, jak na przykład Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy oraz rozszerzać ofertę innych imprez odbywających się w tej części miasta.

Planowane zmiany jeszcze bardziej wpłyną na poprawę bezpieczeństwa ale pozwolą też wyeksponować nieprzeciętny charakter obszaru Starego Rynku oraz uliczek do niego przylegających. 

zmiany-o-78Co się zmieni ?
- przejazd przez ul. Mostową zostanie zamknięty.
- dla kierowców dostępny będzie wyłącznie parking na placu Teatralnym z wjazdem od strony ul. F. Focha.
- wyjazd z ul. Mostowej nie będzie już sterowany sygnalizacją świetlną. Na istniejących sygnalizatorach uruchomione będzie tylko pulsujący sygnał ostrzegawczy.

Zamknięcie przejazdu przez most, wiąże się również ze zmianami w dotychczasowej organizacji ruchu w obrębie całego Starego Miasta.

zmiany-o-1Najważniejsze z nich to:
- wyłączony zostanie z ruchu odcinek ul. Grodzkiej przy Spichrzach.

- ruch kołowy od ul. Jezuickiej (przy Urzędzie Miasta) będzie mógł się odbywać poprzez ul. Farną w kierunku ul. Przyrzecze, która na całym odcinku będzie jednokierunkowa i skierowana do ul. Długiej.

- na ul. Pod Blankami (odc. od Jana Kazimierza do ul. Podwale) odwrócony zostanie kierunku ruchu. Zmiana ta ograniczy niewątpliwie ruch na ul. Długiej.

zmiany-o-3- wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy Długiej od strony ul. Jana Kazimierza (przy tramwaju) poprzez zastosowanie słupków jak na przyległych ulicach. Odcinek ulicy Długiej od ul. Jana Kazimierza do ul. Podwale będzie dwukierunkowy, z możliwością wjazdu tylko od ul. Podwale.

W związku ze zmianami konieczne stanie się również wprowadzenie niewielkich zmian porządkowych na ul. Kazimierza Wielkiego poprzez optyczne jej przewężenie od strony ul. Pod Blankami (donice, elementy małej architektury).

zmiany-o-2To tylko cześć zmian w ścisłym Centrum Miasta.
Obecnie trwa już kompleksowa rewitalizacja placu Kościeleckich.

W wakacje zaplanowaliśmy natomiast ogłoszenie przetargu na rewitalizację Rybiego Rynku oraz ulic Pod Blankami, Malczewskiego, Zaułek, Przy Zamczysku i Przyrzecze, Jana Kazimierza i Grodzkiej.