Marek-Kowalczyk-980x413Z głębokim smutkiem i żalem pragniemy zawiadomić, że w wieku 65 lat, zmarł nasz Kolega i zarazem były Dyrektor ZDMiKP Marek Kowalczyk.
Był nie tylko bardzo dobrym Inżynierem i Dyrektorem ale też świetnym Kolegą.

Od 1994 roku tworzył podstawy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, którym przez wiele lat kierował.

Najbliższym i Przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Osoby, które chciałyby towarzyszyć zmarłemu w ostatniej drodze, mogą to zrobić na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy w piątek 20 stycznia o godzinie 10.45.

Marek Kowalczyk w 1981 roku obronił pracę magisterską na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy w Instytucie Budownictwa Lądowego w zakresie Budownictwa o specjalności drogi, ulice i lotniska. Przez lata związany był ze środowiskiem drogowym. Pracował m.in. w Komunalnym Przedsiębiorstwie Robót Drogowych, Przedsiębiorstwie Robót Mostowych „MOSTY-ŁÓDŹ" S.A., Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy oraz Urzędzie Miejskim w Bydgoszczy.
Od 1994 roku tworzył podstawy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, którym przez wiele lat kierował. Od 2007 roku do września 2012 był Dyrektorem Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy, gdzie zajmował się budową dróg krajowych i autostrad w naszym regionie oraz przygotowywaniem do realizacji trasy ekspresowej S5.