fordon-2Przebudowa fordońskiego rynku kandyduje do zwycięstwa w konkursie Property Design Awards. To prestiżowa nagroda dla miejskich projektów i inwestycji. Aby zwyciężyła – trzeba zagłosować w internecie.

Rynek w Fordonie, z którego dumni są jego mieszkańcy od lata tego roku, kiedy przebudowa została ukończona, kandyduje w kategorii: Przestrzeń Publiczna.

To jedna z kilku krajowych inwestycji, na którą odbywa się internetowe głosowanie na stronie propertynews.pl.

Konkurs Property Design Awards 2023 pokazuje najciekawsze inwestycje pojawiające się w miejskich przestrzeniach w Polsce, obiekty o wyjątkowej architekturze, pełne inspirującego designu.

fordon-6Oceniane są inwestycje w dwóch grupach: bryła i design. W pierwszej wybieramy w kategoriach: hotel, biurowiec, obiekty publiczne, przestrzeń publiczna. Natomiast w drugiej: hotel, biuro, przestrzeń handlowo-usługowa, obiekty publiczne.
Bydgoska inwestycja rywalizuje z nowym placem w Łazienkach Królewskich, placem Pięciu Rogów w Warszawie, Teatrem Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie oraz z zagospodarowaniem terenu zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku.

fordon-5Rewitalizacja Rynku w Starym Fordonie, kosztowała ponad 7 mln złotych. Główną atrakcją przebudowanego rynku stała się multimedialna fontanna.
Powstały też nowe chodniki, ławki i oświetlenie. Posadziliśmy też drzewa i krzewy a pomnnik przesunęliśmy bliżej kościoła.


Aby zagłosować w konkursie, należy na stronie propertynews.pl znaleźć odpowiedną kategorię, zaznaczyć fordoński rynek, potem podajemy e-mail, na który otrzymamy link do zatwierdzenia głosu.