BBO-123Trwa nabór projektów do BBO.
Do 5 lipca możecie zgłaszać swoje pomysły na inwestycje i wydarzenia. Jak co roku wiele z nich dotyczy przebudowy chodników, skrzyżowań i dróg rowerowych.

Tegoroczna pula do wydania to 16 mln złotych. Masz pomysł, który chciałbyś skonsultować? Już niebawem odbędą się spotkania na osiedlach.

Już po raz dziesiąty pieniądze z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą być wydane na inwestycje osiedlowe, społeczne, duże zadania ponadosiedlowe oraz mikroprojekty osiedlowe – pomysłów może być wiele. Decyzje podejmują sami mieszkańcy.

Jeśli chcesz porozmawiać o swoim pomyśle, skonsultować projekt - zapraszamy na spotkania na osiedlach.
Poniżej harmonogram spotkań:
czwartek (23/06) w godz. 9-11 - Fordon przy targowisku Białe
piątek (24/06) w godz. 17-18:30 - Okole, przed koncertem „Kanału Kultura" Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim, dawny plac taneczny - polana przy wiadukcie kolejowym, dojście od ul. Nakielskiej na wysokości ul. Trentowskiego „Świętojańska potańcówka" – z muzyką na żywo
piątek (1/07) w godz. 9-11 - Błonie przy targowisku
poniedziałek (4/07) w godz. 16-18 - Wyżyny, w okolicach tężni na skwerze Aleksandra Krzyżanowskiego-Wilka.

Na miejscu pracownicy odpowiedzą na Wasze pytania i wątpliwości. Pomogą też wypełnić formularz zgłoszeniowy.

uliczki-2O Bydgoskim Budżecie Obywatelskim
Do wyboru są cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne.
Nowością są mikroprojekty osiedlowe – tu koszt pojedynczego zadania nie może przekroczyć 10 tys. zł.

Projekt może złożyć każda osoba, bez względu na wiek. Żeby zgłosić projekt wystarczy być mieszkańcem Bydgoszczy, nie ma konieczności zameldowania. Każdy mieszkaniec może zgłosić trzy projekty osiedlowe, trzy ponadosiedlowe, trzy mikroprojekty osiedlowe oraz trzy projekty społeczne.

aury-2Co roku wiele z projektów dotyczy też inwestycji drogowych realizowanych przez ZDMiKP.
W ramach BBO przebudowujemy chodniki, skrzyżowania, parkingi na osiedlach i doświetlamy przejścia dla pieszych. W ramach zaproponowanych zadań powstają też wyniesione skrzyżowania, drogi rowerowe, sygnalizacje świetlne oraz utwardzane są liczne ulice gruntowe.

Zachęcamy do zgłaszania swoich projektów.