rowerek-1Blisko 4 miliony przejechanych kilometrów na rowerze, 42,5 tys. użytkowników i niemal 230 tys. odbytych treningów – tak prezentują się statystki na półmetku ogólnopolskiej rywalizacji, którą organizuje nasze miasto.
Na liczniku Metropolii Bydgoszcz ponad 860 tys. rowerowych kilometrów.


Bydgoszcz, Osielsko i Białe Błota to pierwsza trójka na półmetku Rowerowej Stolicy Polski 2022, wspólnie kręcimy kilometry dla Metropolii Bydgoszcz. W połowie czerwca nasze miasto  plasuje się na 9. miejscu. Walka o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce jest w tym roku bardzo zacięta.

Podium ogólnopolskiej klasyfikacji od pierwszego dnia należy do Białej Podlaskiej. Rowerzyści z miasta na Lubelszczyźnie wykręcili już 375 tys. kilometrów.
Na Puławach aktywni cieszą się z drugiego miejsca, a podium zamyka Gorzów Wielkopolski.
W rywalizacji liczy się każdy kilometr. Akcja ma charakter rekreacyjny i najważniejsza jest dobra zabawa!

rower-5Mamy półmetek!
Do rywalizacji do tej pory przystąpiło 42,5 tys. użytkowników, którzy jeżdżą na rowerze dla 56 miast. Razem przejechaliśmy już niemal 4 miliony kilometrów. Średnio odbywa się ponad 15 tys. treningów dziennie. Średnia długość jednego treningu to 17,5 km .
Ze statystyk wynika, że to mężczyźni wsiadają częściej na rower.

Jak to wygląda na naszym lokalnym podwórku?
W sumie cykliści kręcący dla Metropolii Bydgoszcz zapisali 54 tys. treningów. Najliczniejszą grupą wiekową są rowerzyści i rowerzystki 35+.
Ze statystyk wynika, że więcej kilometrów kręcą Panowie. Na liczniku całej Metropolii odnotowano już 861 tys. kilometrów.

rowerek-2Do końca zabawy jeszcze dwa tygodnie. Nie jest więc jeszcze za późno, aby pobrać na telefon bezpłatną aplikację i wspólnie kręcić kilometry!
Nasz zespół ZDMiKP też bierze udział w sportowej rywalizacji.
Do tej pory "wykręciliśmy" ponad 6000 km.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Szczegóły dotyczące aplikacji Aktywne Miasta - TUTAJ