image000021223 września w Bydgoszczy odbyła się Gala Konkursu „Arcydzieło sztuki budowlanej 2021" Kujawsko-Pomorskiej Izby Budownictwa.
Nagrody przyznano w pięciu kategoriach.

Jedno z wyróżnień zostało przyznane za budowę torowiska w ciągu ulicy Kujawskiej.


W trakcie gali wręczone zostały statuetki i wyróżnienia w kategoriach:
- budownictwo mieszkaniowe,
- budownictwo użyteczności publicznej,
- budownictwo przemysłowe,
- obiekty zrewitalizowane,
- budownictwo inżynieryjne i drogowe,

Kujawska-o-12Nagroda główna w kategorii budownictwo inżynieryjne i drogowe została przyznana za realizację trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej.

Natomiast w kategorii obiektów zrewitalizowanych, główne wyróżnienie za Młyny Rothera otrzymało Miasto Bydgoszcz.


Konkurs „Arcydzieło sztuki budowlanej" zorganizowany został w tym roku po raz pierwszy. Okazją ku temu jest 25-lecie Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa. Celem konkursu jest wyróżnienie najciekawszych obiektów budowlanych oraz promowanie sztuki budowlanej i uczestników całego procesu inwestycyjnego oraz realizacyjnego. Jednym z podstawowych kryterium konkursu był związek inwestycji lub firmy wykonawczej z województwem kujawsko-pomorskim.

Warto wiedzieć:
Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa z siedzibą w Bydgoszczy jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą na zasadzie dobrowolności przedsiębiorców z branży budowlanej w województwie kujawsko-pomorskim. Istnieje od 1996 roku.
Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa zrzesza obecnie 60 członków, w tym podmioty gospodarcze zajmujące się budownictwem, usługami budowlanymi i inżynieryjnymi, produkcją i obrotem materiałami budowlanymi oraz zawodowym inwestorstwem budowlanym.