smukalska-1Prawie 3-kilometrowy odcinek łączący osiedle Piaski i Smukałę zostanie dostosowany do przejazdu autobusów oraz ruchu rowerowego. Obecnie postępują zaawansowane prace budowalne. Z każdym tygodniem zakres robót jest rozszerzany.
Uwaga kierowcy mamy zmiany w organizacji ruchu.

Do tej pory usunięta została większość drzew i krzewów oraz został wykarczowany teren.
Kontynuowana jest budowa kanalizacji deszczowej.

smukalska-3Na ul. Smukalskiej od ul. Błądzimskiej do ul. Drzycimskiej (ok., 400 m.) obowiązuje ruch wahadłowy sterowany za pomocą całodobowej sygnalizacji świetlnej. W związku z powyższym zamknięty został wlot ulicy Smętowskiej.

Na przedmiotowym odcinku po zakończeniu robót rozbiórkowych nawierzchni, Wykonawca prowadził przebudowę infrastruktury podziemnej oraz budowę kanału deszczowego.

Tym samym już niebawem będzie można już przystąpić do układania poszczególnych warstw nawierzchni.

smukalska-2Wykonawca prowadzi też prace na pozostałych odcinkach inwestycji.
Trwają roboty przy układaniu pierwszych warstw podbudowy. Ponadto sukcesywnie wykonywane są kolejne zlewnie kanalizacji deszczowej.

W przeciągu dwóch tygodni wprowadzone zostanie zwężenie, które pozwoli na usunięcie kolizji sieci podziemnej, znajdującej się obecnie w istniejącej nawierzchni ulicy Smukalskiej.

Na terenie prac obowiązują przewężenia i ograniczenia prędkości.
Apelujemy więc do kierowców o ostrożność i uważne spoglądanie na znaki.

smujakska-7Smukalska – dla autobusów i rowerzystów
Przypominamy, że w ramach inwestycji ulica Smukalska ma zostać przebudowana na 3 km odcinku od ul. Błądzimskiej na Piaskach do ul. Rajskiej w Smukale. W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie też pętla autobusowa przy ul. Rajskiej. Pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, drogi rowerowe, oświetlenie a cała trasa będzie dostosowana do ruchu autobusowego.

smukalska-9Wykonawcą robót jest firma Strabag
Prace budowlane zajmą 2 lata.
Koszt inwestycji to prawie 25,5 mln zł.
Inwestycja realizowana przez ZDMiKP w porozumieniu z miejskimi wodociągami.