RYNEK-2W tym tygodniu trwa kompleksowe czyszczenie płyty Starego Rynku. Przygotowane do montażu są również parasole zacieniające ogródki letnie, które pojawią się po zniesieniu obostrzeń epidemicznych.

W maju Stary Rynek zyska letnią szatę roślinną.
Można wypożyczyć już rowery cargo.

Stary Rynek czyszczony jest za pomocą gorącej wody pod dużym ciśnieniem. Nie są używane środki chemiczne. W pracach nie będą też wykorzystywane samochodowej szczotki. Wszystkie prace porządkowe na płycie rynku są prowadzone wyłącznie ręcznie, z użyciem dwóch myjek ciśnieniowych.
Prace wykonywane są w ramach gwarancji przez firmę Betpol.

RYNEK-3Jednocześnie przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej wytyczony został obszar testowy. Będą prowadzone tam dodatkowe badania, które pozwolą wykonawcy określić najlepszy sposób czyszczenia i zabezpieczenia nawierzchni.

W ostatnich tygodniach prowadziliśmy też prace porządkowe na uliczkach okalających Stary Rynek.

RYNEK-1Rowery cargo, parasole i pelargonie
W maju pojawią się nowe kompozycje roślin letnich. Warto podkreślić, że sadzonki będą przygotowane już wcześniej, a wiszące na latarniach kwietniki wypełni dorodna zieleń i kwiaty. 
Przygotowane do montażu są również parasole.
Ogródki letnie zostaną uruchomione, po zniesieniu obostrzeń epidemicznych.

Restauratorzy już wcześniej przygotowali wszelkie formalności.
Prezydent Bydgoszczy w tym roku ustalił preferencyjne stawki za dzierżawę terenu pod ogródki sezonowe. Opłata ta wynosi 1 grosz za 1m² za dzień.

Nowym elementem w wystroju Starego Rynku są już rowery cargo, które można wypożyczyć przy Bydgoskim Centrum Informacji. 

RYNEK-4Bardziej zielono i bez samochodów
Stary Rynek nabrał estetycznego wyglądu przed dwoma laty. Poszerzone zostały chodniki, wyłączono go z ruchu samochodowego, usunęliśmy elementy betonowe zastępując je naturalnym kamieniem. Przekonaliśmy również konserwatora zabytków do zasadzenia pierwszych drzew. Wprowadziliśmy dodatkową zieleń w donicach i kwietnikach. Dzięki oświetleniu LED wyeksponowany został 18 południk.

Trwają przygotowania prac poprawiających estetykę kolejnych ważnych placów w Salonie Miasta. Planowana jest rewitalizacja placu Wolności, placu Kościeleckich oraz Rybiego Rynku.