supy
Dzisiaj tj. 11.03. wcześnie rano, dojechał na płytę Starego Rynku pierwszy transport z odresturowanymi słupami oświetlenia, rewitalizowanego Rynku. Krótko po przywiezieniu na miejsce, ekipy elektryków rozpoczęły prace przy ustawianiu i podłączeniu nowych słupów.

 


Podczas projektowania rozważaliśmy różne opcje, włącznie z wymianą słupów oświetlenia na nowe. Jednak poprzednie nie dość, że już wcześniej wpisały się w krajobraz, to były utrzymane w stylu i idealnie pasują do wyglądu Starego Rynku po rewitalizacji.
Podjęliśmy, zatem decyzję o odnowieniu słupów i wymiennie jedynie punków oświetleniowych na nowe, energooszczędne. Wcześniej firma wykonała nowe okablowanie do podłączenia nie tylko latarni, ale także ogródków letnich, jak również iluminacji na choince w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie instalacje przeszły udane próby podłączenia i sterowania. Dzięki temu bez najmniejszych obaw monterzy mogą dzisiaj podłączać nowe oświetlenie.
Warto przypomnieć, że prace na płycie Starego Rynku dobiegają powoli do końca. Widać zarys dawnego Ratusza - ułożony z ciemniejszych płyt. W większości zostały już wyremontowane uliczki wokół płyty, chociaż wykonawca pierwotnie zakładał ich odnowienie wiosną tego roku. W rzeczywistości rozpoczął roboty już w grudniu i teraz jest już na finiszu.
Płyta z perspektywy jest nachylona w celu sprawnego odprowadzania wody podczas opadów deszczu oraz topnienia śniegu. Woda będzie spływała do kanalizacji deszczowej, specjalnym, utrzymanym w stylu i wykonanym z kamienia, odwodnieniem liniowym. Rozwiązaniem powszechnie stosowanym podczas prowadzenia przebudowy podobnej do tej na Starym Rynku.