zrodło Epoznan przyklad przystanku wiedeńskiego
Trudna sytuacja na rynku wykonawców w żaden sposób nie zmienia naszych planów dotyczących budowy peronu wiedeńskiego na Pl. Teatralnym w ulicy Marszałka Focha. Właśnie ponowiliśmy przetarg.Przypomnijmy, zaplanowana inwestycja zakłada poniesienie jezdni na długości peronu tramwajowego do wysokości zbliżonej do pierwszego stopnia w składzie tramwajowym.
Korekta wysokości nie tylko ułatwi wsiadanie i wysiadanie. Podniesie także na wyższy poziom bezpieczeństwo pasażerów, korzystających z przystanku przy Pl. Teatralnym. Powstanie swego rodzaju próg zwalniający, którego zadaniem będzie zobligowanie kierowców do zdjęcia nogi z gazu i większej uwagi.
Realizacji zadania będzie towarzyszyło skrócenie obecnej zatoki dla autobusów, jak również budowa drogi dla rowerów wraz z dostosowaną dla cyklistów sygnalizacją świetlną. Wyłoniony w ogłoszonym przetargu wykonawca wymieni także fragmenty nawierzchni na ul. Focha oraz na skrzyżowaniu z ul. Gdańską wraz z wymianą kostki betonowej w torowisku na wlocie ul. Gdańskiej.
Kolejne przystanki wiedeńskie powstaną na ulicy Gdańskiej, odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Kamiennej.