Torunska-02.2019
Kilka dni temu napisaliśmy, że przekazujemy teren budowy pod realizację inwestycji związanej z budową linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej wraz z zakupem nowego taboru tramwajowego. Planowo prace miały się rozpocząć dzisiaj tj. 15.02., ale wykonawca już wcześniej zabezpieczył teren i przeprowadził pierwsze rozbiórki.

 

Dzisiaj tj. 15.02. będzie kontynuował roboty przygotowawcze do zasadniczej rozbiórki nieruchomości przy ul. Toruńskiej, które kolidują z budową. Jak pisaliśmy wcześniej, w związku z prowadzonymi pracami można się spodziewać wyłączenia jednego pasa ruchu od strony rozbieranych nieruchomości. I tak, ekipy realizujące wyburzenia wyłączyły prawy pas ruchu na ulicy Toruńskiej (na zdjęciu) od ronda Bernardyńskiego do ulicy Ustronie w kierunku do ronda Toruńskiego (do Adrii).
Przypomnijmy, że już w zeszłym roku zostały przeprowadzone wycinki drzew oraz krzewów rosnących w linii budowy. Wyburzona została nieruchomość przy Zbożowym Rynku 3. Wiosną ruszą z pełną mocą roboty ziemne związane m.in. z przebudową infrastruktury podziemnej. Nabiorą jeszcze większego tempa tuż przed zakończeniem roku szkolonego. Wówczas zakończą się prace przy przebudowie węzła komunikacyjnego na ulicy Szarych Szeregów, a także dobiegnie do końca budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej i to najprawdopodobniej właśnie ją kierowcy wybiorą, jako alternatywę żeby ominąć ulicę Kujawską.

b_300_200_16777215_00_images_kris_rozbiorka.jpeg