Podpisanie umowy Kujawska
Dzisiaj tj. (29.11.) prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przedstawiciele konsorcjum wykonawczego podpisali umowę na rozbudowę ul. Kujawskiej.


Inwestycja zakłada budowę torowiska tramwajowego w ulicy Kujawskiej, jezdni, buspasów, parkingów, dróg rowerowych i chodników. Przebudowę ronda Bernardyńskiego oraz ronda Kujawskiego, które zostanie obniżone. Przebudowana zostanie także ulica Bernardyńska na odcinku od ronda Bernardyńskiego do mostu. Ciąg Wały Jagiellońskie –Toruńska zostanie rozbudowany do dwóch jezdni od ul. Długiej do ul. Babia Wieś.
Po zakończeniu inwestycji, za 24 miesiące od przekazania palcu budowy, tramwaje na górny taras zamiast kursować wzdłuż ulicy Toruńskiej, pojadą prosto z ronda Bernardyńskiego ulicą Kujawską na Wojska Polskiego.
Warto przypomnieć, że już wcześniej miasto w ramach przetargu zakupiło nowe tramwaje, które obsłużą linie, w ulicy Kujawskiej. Ich koszt to, ponad 118 milionów złotych.
Teraz w ciągu kilku dni przekażemy wykonawcy plac budowy. Prace najprawdopodobniej rozpocznie od rozbiórek nieruchomości kolidujących z inwestycją. Roboty na wstępnym etapie w żaden sposób nie będą utrudniały ruchu. Wykonawca zapewnił, że w czasie trwania wszystkich robót związanych z budową zminimalizuje utrudnienia dla kierowców. Prace będą prowadzone pod ruchem.
Koszt przebudowy ulicy Kujawskiej to, 167 milionów złotych.
Wcześniej także przeprowadziliśmy przebudowę węzła tramwajowego na ulicy Szarych Szeregów. Inwestycja pochłonęła ponad 65 milionów i wpisuje się w dalszy rozwój transportu nisko emisyjnego w naszym mieście.