Statystyka BRA 2018
... za to, że w kolejnym sezonie rowerowym okazaliście się Wielcy. Do systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego włączyło się ponad 11 tysięcy nowych użytkowników, a rower od kwietnia do końca września był wypożyczany blisko 400 tysięcy razy! Dla porównania, w tym sam czasie minionego roku, rower, wypożyczyliśmy 280 tysięcy razy.

Rekordowy był maj. BRA wypożyczaliśmy ponad 84 tysiące razy. Rok wcześniej 50 tysięcy. Nie bez wpływu na wyniki pozostaje większa od tego roku liczba stacji - blisko 60 w tym w Fordonie i liczba rowerów, w sumie 560. Rekordy w liczbie wypożyczeń nie powinny dziwić także z innego powodu. W systemie roweru aglomeracyjnego jest zarejestrowanych ponad 50 tysięcy osób. Wśród nich przedział wiekowy nie ma najmniejszego znaczenia. Wszyscy równie chętnie korzystają z rozwiązania zaoferowanego przez miasto. Rozwiązania, które dzięki starannemu zaplanowaniu lokalizacji stacji rowerowych, doskonale uzupełnia połączenia komunikacją miejską i dzisiaj stanowi jej integralny element. Codziennością stały się podróże do przystanku tramwajowego, czy autobusowego, rowerem aglomeracyjnym, a następnie kontunuowanie przejazdu komunikacją miejską. Wszystko w zgodzie ze zrównoważoną polityką transportową naszego miasta. Doskonale przywołany fakt, odzwierciedlają liczby wypożyczeń. Hitami są niezmiennie dworzec PKP, czy Plac Wolności. Tylko w przywołanych miejscach liczby wypięć i wpięć do stojaków przekraczają 10 tysięcy. Najpopularniejsze trasy, to przejazdy z górnego tarasu miasta do centrum. Ulice Wojska Polskiego, Magnuszewska. W centrum utartym, a w zasadzie wyjeżdżonym szlakiem rowerowym stała się ulica Gdańska. To po niej tysiące cyklistów w każdym sezonie udaje się na odpoczynek w enklawie bydgoskiej zieleni - Myślęcinka. W tym miejscu warto dodać, że „zielone płuca miasta", każdego roku są odwiedzane ponad 1.200.000. Wskazuje to, że średnio cztery razy w roku, każdy mieszkaniec naszego miasta jest gościem Leśnego Parku Wypoczynku. Nie dziwią zatem zgłoszenia użytkowników BRA adresowane do operatora sytemu Bikeu, że z jednośladów chcą korzystać, jak najdłużej. Sprzymierzeńcem jest także aura i niezliczone rzesze miłośników bicykli, którzy nie zamykają sezonu, tylko jeżdżą przez cały rok. Traktują rower, jako wcześniej wspomniany środek komunikacji.