Lisia
Podbudowa pod nowe rondo już ułożona. Od wakacji trwają prace m.in. przy budowie ronda na ul. Nakielskiej, Łochowskiej, Lisiej wraz z budową ścieżki rowerowej.


Wykonawca prac zakończył wszystkie roboty ziemne związane z przełożeniem i budową nowej infrastruktury. Dobudował odcinki kanalizacji deszczowej. Wykonał kilka studni. W tej chwili ustawia krawężniki, których przybywa każdego dnia. Dzięki temu można już zobaczyć, jak będzie wyglądał nowy układ drogowy, który połączy ulice: Nakielską, Łochowską, Lisią, a także Sicieńską i Agatową. Budowlańcy na wykrawężnikowanych odcinkach jezdni, wykonali podbudowę pod jezdnię. W tej chwili betonowa nawierzchnia „dojrzewa", zraszana wodą. Po uzyskaniu właściwej wytrzymałości, wykonawca będzie mógł rozpocząć prace przy układaniu kolejnych warstw nawierzchni. W tej chwili roboty koncentrują się na odcinku pomiędzy ulicami Łochowską, a Lisią. Kontynuowane są także prace po południowej stronie ulicy Łochowskiej, przy której powstaje ścieżka rowerowa. W ramach inwestycji zostaną wybudowane chodniki, nowe zatoki dla autobusów i przejścia dla pieszych, które podniosą bezpieczeństwo wszystkich przechodzących przez ulice Łochowską do ogródków działkowych. Całość zrealizowanego zadania, oświetlą nowe, energooszczędne oprawy LED. Ważne jest to, że wszystkie prace przebiegają bez zakłóceń i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej. W związku z tym, wykonawca dotrzyma słowa danego latem, że główne roboty związane z budową ronda postara się zakończyć jesienią.
Inwestycja zostanie zakończona wiosną przyszłego roku. Z ulgą odetchną mieszkańcy Lisiej, pasażerowie komunikacji miejskiej oraz piesi, a rowerzyści bez utrudnień ruszą bezpieczną ścieżką rowerową w kierunku Nakła.