Wiatrakowa
W okresie wakacji wykonawca budowy kontrapasa na ulicy Wiatrakowej rozpoczął prace od wymiany gazociągu. W tej chwili przebudowuje skrzyżowanie ulic: R. Tragutta, Nowodworską i T. Lenartowicza. Skrzyżowanie zostało wyłączone z ruchu, a na ulicach Wiatrkowej i Traugutta wykonawca prac wprowadził, tymczasowo - ruch dwukierunkowy.


Wjazd od strony ulicy Wiatrakowej został zawężony. Chodniki przebudowane, a na dojściach do przejeść dla pieszych i tuż przed nimi, zostały ułożone żółte płyty ryflowane. To znaczy płyty z wyżłobionymi rowkami, które umożliwią osobom niedowidzącym orientacje w przestrzeni ulicznej. Wykonane są w żółtym kolorze, ponieważ ten na siatkówce oka pozostawia najtrwalszy ślad. Z tego samego powodu wszystkie uchwyty dla pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej w naszym mieście także są w kolorze żółtym, właśnie po to, żeby pasażerowie z dysfunkcją wzroku mogli czuć się bezpiecznie.
Remont przewiduje poza wytyczeniem kontrapasa, wybudowaniem chodników i jeszcze bezpieczniejszych przejść dla pieszych, dostosowanych dla osób z dysfunkcjami, także ułożenie nowej nawierzchni jezdni. Zmiany w przekrojach np. zawężenie wjazdu od strony ulicy Wiatrakowej na jeszcze wyższy poziom podniosą bezpieczeństwo pieszych.
Rowerzyści dzięki przebudowie, bezpiecznie i zgodnie z przepisami będą mogli zjechać ulicą Wiatrakową w dół w kierunku do centrum, co jeszcze bardziej skróci czas podróży. Roboty przy układaniu nowej nawierzchni jezdni ulicy Wiatrakowej powinny się zacząć na początku października. Odbiory, zrealizowanego zadania zaplanowaliśmy w listopadzie.