Studnie Nakielska
Trwają także roboty przy budowie ronda, które skomunikuje Nakielską, Łochowską, Lisią.


Wykonawca prowadzi prace na kilku frontach. Rozebrał stare skrzyżowanie ulic. Przełożył sieci podziemne. Wybudował studnie kanalizacji deszczowej. Kontynuuje prace przy budowie instalacji, która z ulic Nakielskiej, Łochowskiej, Lisiej będzie odbierała wodę podczas opadów deszczu i roztopów śniegu.
Jednocześnie prowadzi roboty wzdłuż ulicy Łochowskiej, po jej południowej stronie przy budowie ścieżki rowerowej. W tej chwili jest już na wysokości ogródków działkowych. Budowany szlak rowerowy zostanie wpięty do ścieżki rowerowej na terenie gminy Białe Błota, prowadzącej przez Łochowo, Łochowice w kierunku Nakła.

Łochowska ścieżka

Warto przypomnieć, że poza budową nowego ronda i ścieżki rowerowej powstaną zatoka autobusowa i kolejne, nowe przejścia dla pieszych, które ułatwią działkowcom bezpieczne przejście przez ulicę Łochowską z jednej strony na drugą.
W dalszym ciągu aktualna jest informacja dla Mieszkańców ulicy Lisiej, jak również działkowców o utrudnieniach w związku z pracami ziemnymi i całkowitym zamknięciu wjazdu i wyjazdu z ulicy Lisiej.
Zasadnicze roboty drogowe związane z budową ronda powinny się zakończyć już jesienią tego roku. Pozostałe, mniej uciążliwe dla pieszych i zmotoryzowanych wiosną przyszłego.
Pasażerom komunikacji autobusowej, przypominamy o przesunięciu przystanku. Od dnia 19.07.2018r. przystanek autobusowy Nakielska/Lisia w kierunku Belmy został czasowo przeniesiony o około 150m. w kierunku do Centrum.